Viac článkov v slovenčine a češtine

Yakupovov podpis sa vypláca

Yakupovov podpis sa vyplácaPo štyroch odohraných zápasoch je najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom Nail Yakupov.

Bývalá draftová jednotka z roku 2012, ktorá nenaplnila svoj potenciál v tíme Edmontonu Oilers sa Coloradu Avalanche zatiaľ vypláca. Joe Sakic dal v lete šancu Nailovi Yakupovovi na zotrvanie v NHL podpisom ročnej zmluvy na 875-tisíc dolárov.

Po prvých štyroch odohraných zápasoch Yakupov vedie klubové bodovanie s piatimi bodmi za tri góly a dve asistencie a o prvé miesto v počte gólov sa delí so Svenom Andrighettom. Yakupov tak za štyri zápasy strelil toľko isto gólov ako v celom minulom ročníku (odohral 40 zápasov).

Na vyrovnanie minulosezónneho bodového počtu deväť bodov mu treba už iba štyri body. A pri forme, akú má jeho útok, to bude otázka tak asi dvoch-troch zápasov. Jared Bednar našiel v lete výbornú chémiu, k úplne vyhorenému Mattovi Ducheneovi dosadil Yakupova a nováčika Alexandera Kerfoota a ich útok vyprodukoval už dvanásť bodov za šesť gólov a šesť asistencií.

Yakupov zaznamenal svoje bodové maximum v sezóne 2014/15 za 33 bodov a gólové maximum hneď v jeho úvodnej sezóne za 17 gólov. Ak bude takto pokračovať, mohol by bez problémov pokoriť 20-gólovú a 60-bodovú hranicu a zabezpečiť si pokračovanie kariéry v zámorí.

To, že Yakupov v Colorade ožil, dosvedčuje aj video po jeho góle do siete Bostonu Bruins s jeho obrovskou radosťou


Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
13/10/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."