Viac článkov v slovenčine a češtine

MacKinnon na svoji branku stále čeká

MacKinnon na svoji branku stále čekáNathan MacKinnon dělá vše pro to aby se konečně letos prosadil.

Jak je fanouškům známo Nathan MacKinnon je rozeným střelcem. Kromě toho, ale exceluje především tím, že umí hrát hokej. A to předvádí i v současné době. Jeho chuť do hry je naprvní pohled patrná, důkazem jeho krásné dvě přihrávky proti Bostonu. Ale zatím mu to bohužel nelepí.

Už jsou za námi čtyři zápasy a útočník Avalanche stále na svoji branku čeká. Napříč tomu, že se nedokázal prosadit, vede týmovou statistiku v počtu asistencí, které si zatím připsal čtyři, naposledy dvě v zápase proti Bostonu, kdy Colorado zvítězilo 6:3.

Jared Bednar po čtvrtečním tréninku prohlásil: „Líbila se mi jeho hra proti Bostonu. Potřebujeme se prosadit napříč všemi řadami a v tom nám právě Nathan pomáhá. Ač on sám se neprosazuje, jeho řada je díky Andrighettovi velmi produktivní. Díky tomu nemusí být tím, kdo vezme tu tíhu na sebe.“

Jared Bednar na střídačce během utkání

MacKinnon, který nastupuje s křídly Rantanenem a Andrighettem, připravil fantastickou bekhendovou nahrávkou prostor Yakupovovi, který se v zápase s Bostonem z první nemýlil a poslal tak domácí do vedení. Ve stejné třetině dokázal v přesilové hře připravit do dobré pozice i Andrighetta, který z prostoru kruhů zvýšil na 3:1. Bednar měl na jeho první asistenci jasný názor.: „Přihrávka, kterou poslal Yakupovovi, zlomila zápas v náš prospěch. Opravdu jsem šťastný s tím, jak v současné chvíli hraje.“

Nathan, kterému je 22, loni nastoupil ke všem 82 zápasům, ale dokázal vstřelil pouhých 16 branek. Napříč tomu letos v předsezónní přípravě se mu podařilo vstřelit čtyři ve čtyřech zápasech a byl tak nejlepším střelcem týmu.

„Myslím si, že góly přijdou. Už sem pár slušných šancí měl.“ Řekl sám MacKinnon ve čtvrtek. „Tým funguje a já jsem šťastný, že toho můžu být součástí. Hra vypadá dobře. Všechno je to o tom vyhrávat a pokud moje přihrávky v tomhle pomáhají, tak jsem šťastný. Na konci dne je stejně nejdůležitější vítězství.“

Nathan MacKinnon při rozhovoru s novináři

Colorado vedlo ve středečním zápase už 4:1 po dvou třetinách, pak ale přišel zkrat. Boston osm minut před koncem dokázal snížit na 4:3. Nakonec ale Colorado dokázalo zvítězit 6:3. Sám Mackinnon si myslí, že comeback byl dobrým testem pro laviny, jak se dokáží s tlakem vyrovnat.

„Loni bychom nejspíš zalezli a zápas ztratili. Letos, napokon tomu, že máme mladý tým, jsme nezačali panikařit a dokázali jsme v zápase znovu dominovat. To bylo parádní. Je to jednozačně velký krok oproti tomu, kde jsme byly v loňském ročníku.“ Prohlásila v současnosti jedna z největších hvězd lavin.

Zdroj: The Denver Post

Fotky: Mile High Sticking


Michal Samek, Czech Republic, samek@eurolanche.com
13/10/2017 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."