Viac článkov v slovenčine a češtine

Týždeň v San Antoniu (10.)

Týždeň v San Antoniu (10.)Prehľad na posledných sedem dní v prvej farme Colorada Avalanche.

San Antonio Rampage odohralo minulý týždeň tri zápasy proti silnejším súperom, z ktorých získalo sympatické tri body.

San Antonio Rampage - Bakersfield Condors 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Na úvod prehra ako hrom proti Bakersfieldu Condors. Tí už v tretej tretine vyhrávali 4:0. Za Rampage korigoval iba David Warsofsky. Hostia mali nakoniec posledné slovo. Brankár Husso (Blues) chytil 25 z 30 striel.

San Antonio Rampage - Bakersfield Condors 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Aspoňže sa vydarila odveta. Rocco Grimaldi dal v prvej časti dva góly, po ktorej domáci vyhrávali 2:1. Náskok o jeden gól navýšil v druhej tretine Felix Girard. Hostia síce udreli ešte raz v tretej tretine, no Rampage sa našťastie presadili ešte dvakrát zásluhou Schmaltza (Blues) a Grimaldiho, ktorý tak zavŕšil svoj prvý profesionálny hetrik. Brankár Spencer Martin chytil 21 z 23 striel.

San Antonio Rampage - Ontario Reign 2:3 OT (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Potom čo domáci prehrávali po prvej tretine najtesnejším rozdielom, dokázali v prostrednej časti skóre otočiť vďaka gólom Shawna Ouellettea-Amanta a AJ Greera. Ontario Reign však v tretej tretine vyrovnalo a po 35 sekundách predĺženia rozhodlo o svojom víťazstve. V bráne stál opäť Martin a chytil 25 z 28 striel.

Novinky

• Grimaldi sa na chvíľu pozrel aj do prvého tímu Colorada
  • Nicolas Meloche bol poslaný na farmu v ECHL (Colorado Eagles)

Štatistiky

Rampage sú naďalej na štvrtom mieste v osemčlennej tabuľke Pacifickej divízie s 28 bodmi z 25 zápasov, čo je v percentách 56. Všetky tímy pod nimi majú o niekoľko zápasov k dobru, čo neveští nič dobré.

Preview

Tento týždeň prinesie tri domáce zápasy - jeden na úvod proti Clevelandu Monsters a na záver dva proti Rockfordu IceHogs. Oba kluby sú z konkurenčnej divízie. Monsters tam sú na piatom mieste, IceHogs na druhom.