Viac článkov v slovenčine a češtine

Colorado v play-off: Deň 12

Colorado v play-off: Deň 12Denný prehľad noviniek z tábora Colorada Avalanche počas jeho účinkovania v play-off.

Jonathan Bernier si zranil dolnú časť tela a v piatom zápase nenastúpi. Do bránky pôjde Andrew Hammond, ktorému bude kryť chrbát Spencer Martin. Coloradu Avalanche teda chýbajú brankárska jednotka a dvojka a o záchranu šance na postup do ďalšieho kola zabojujú ich trojka a štvorka. Hovorí Hammond pre oficiálnu stránku Colorada: "Musíme veriť svojej príprave. V tejto časti sezóny robíte všetko to, čo robíte normálne keď hráte, takže necítim žiadne zmeny. Musíte len veriť svojej skúsenosti, veriť veciam, ktoré robíte na tréningu."

Alexander Kerfoot: "Veríme nášmu brankárovi. Aj keď bol chvíľu mimo NHL, vždy keď dostal tu šancu, alebo aj v inej lige, odviedol skvelú robotu. Dôverujeme mu a teda nezmeníme svoj prístup k zápasu č. 5".

Nashvillu bude chýbať Ryan Hartman, ktorý dostal od Oddelenia hráčskej bezpečnosti NHL 1-zápasový dištanc za zákrok na hlavu Carla Söderberga.

Rýchle správy

Nashville vyhral 11 z posledných 13-tich domácich play-off zápasov, čo ho radí na prvé miesto spolu s Pittsburghom. Celkovo majú v Bridgestone aréne bilanciu 29-19 v play-off.

Nashvillu boduje skoro celý útok - proti Coloradu sa bodovo presadilo 10 z 13 útočníkov. 

Pekka Rinne bol štvrtýkrát nominovaný na Vezina Trophy. Ešte nikdy ju nezískal.

Colorado a Nashville strelilo v sérii spolu 29 gólov, čo je priemer 7,25 gólu na zápas a je najvyšší v celej NHL.

Colorado čelí tretíkrát deficitu 1-3 na zápasy, v predošlých dvoch prípadoch nepostúpilo. Dvakrát čelilo aj deficitu 0-3 a tiež vtedy vypadlo.


Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
20/04/2018 - 19:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."