Viac článkov v slovenčine a češtine

Eurolanche League: Zápas proti Hurricanes

Eurolanche League: Zápas proti HurricanesPreview a pomôcka pre tipérov Eurolanche League pred aktuálnym zápasom Colorada Avalanche.

Zapojte sa do tipovacej súťaže Eurolanche League a hrajte o suveníry Colorada Avalanche a o podpisy jeho hráčov. Nižšie uvádzame zápasy zo základnej časti alebo play-off zoradené od posledného po najstarší. Tipujte aj v ankete úplne dole a poraďte tak ostatným tipérom výsledok zápasu.

20.10.2018 o 19:00 SELČ

Carolina Hurricanes vs Colorado Avalanche

Posledných päť zápasov Colorada (2-3):

New Jersey - Colorado 3:5

NY Rangers - Colorado 3:2 SO

Colorado - Calgary 2:3 OT

Buffalo - Colorado 1:6

Columbus - Colorado 5:2

Posledných päť zápasov Caroliny (3-2):

Tampa Bay - Carolina 4:3

Winnipeg - Carolina 3:1

Minnesota - Carolina 4:5 OT

Carolina - Vancouver 5:3

Carolina - New York 8:5

Posledné vzájomné zápasy (3-2):

Carolina - Colorado 3:1

Colorado - Carolina 5:3

Colorado - Carolina 3:1

Carolina - Colorado 1:2 OT

Carolina - Colorado 3:2

Zranenia:

Colorado: J.T Compher (otras mozgu)

Carolina: Scott Darling (dolná časť tela), Victor Rask (ruka)

Hráči vo forme: Nathan MacKinnon aj napriek tomu, že v poslednom zápase neskóroval, je zatiaľ so siedmimi gólmi na treťom mieste celej NHL v tejto štatistike, útočník Mikko Rantanen je v počte bodov na druhom mieste NHL a má na svojom konte zatiaľ najviac asistencíi. Kapitán Gabriel Landeskog si v poslednom zápase pripísal na konto hattrick a v tabuľke plus-mínus mu patrí prvá pozícia v lige.  V mužstve Caroliny sa darí Sabastianovi Ahovi, ktorý si pripísal kanadský bod v každom zápase doterajšej sezóny. V siedmich zápasoch dokázal nazbierať 12 kanadských bodov a v tabuľke produktivity celej ligy je na piatom mieste. 

Sumár: Colorado nastúpi do dnešného zápasu v rovnakej zostave, ako v zápase proti New Jersey Devils. V bránke Avs sa aj v dnešnom zápase predstaví Philipp Grubauer. Coloradu sa v poslednom období na ľade Caroliny v PNC Arene príliš nedarí, v posledných piatich vzájomných zápasoch hraných na súperovom ihrisku dokázalo Colorado zvíťaziť iba v jednom prípade po predĺžení. Poslednú výhru z ľadu Hurikánov si Colorado odnieslo pred viac ako desiatimi rokmi presne 13.1 2008. Dnes sa tak pokúsia Lavíny prelomiť sériu, ktorá trvá viac ako dekádu a konečne zvíťaziť na ľade Hurikánov v riadnom hracom čase. Sheldon Dries bol poslaný na farmu a uvoľnil miesto Markovi Daňovi.

Kto dnes vyhrá ?
Colorado
Carolina
Colorado po OT/SO
Carolina po OT/SO

Anton Pauer, Slovakia, pauer@eurolanche.com
20/10/2018 - 16:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."