Viac článkov v slovenčine a češtine

Colorado je krok od postupu

Colorado je krok od postupuKomentár k poslednému zápasu Avs a možnosť hodnotenia výkonov hráčov a tímu.

Nemohli sme čakať, že aj dnešný zápas sa bude niesť v rovnako dominantnom duchu ako ten predošlý. Calgary si tentoraz nedalo až tak skákať po hlave. Od úvodu sa snažilo byť aktívnejšie, moc hráčov Avs do útoku nepúšťalo. S pribúdajúcimi minútami sa však karta začala obracať. Colorado si znovu vypracovalo množstvo góloviek, no opakoval sa scenár z prvého zápasu - Smith chytal všetko, občas mu pomohli tyčky a šťastie. V tejto fáze zápasu mu chýbala efektivita. Smith je určite dobrý brankár, no miestami robili útoky Colorada z neho priam hviezdu. Úplne zbytočne. Za stavu 0:2 prichádzal kritický čas. Buď alebo. Mal som pochybnosti. Našťastie sa trafil Compher. Aj to po poriadne vydretej snahe, keď najprv Smith chytil nemožné. O chvíľu vyrovnal super tečom Rantanen a len podčiarkol extrémnu dôležitosť využívania presiloviek. Ak chce Colorado vyhrávať, musí skórovať v početných výhodách. Dnes sa to nadmieru podarilo. Rantanen týmto počinom zatienil svoj priemerný výkon z dovtedajšieho vývoja duelu, keď veru nehral moc dobre, bol pomalý, puky mu odskakovali, ako keby hral so zranením. Na stave 2:2 sa výraznou mierou podieľal aj Cole. Tento veterán, v základnej časti často kritizovaný, predvádza v sérii s Calgary neskutočné výsledky. Jeho vidieť všade, vpredu, vzadu, bráni o sto šesť, hádže sa do striel, má prehľad o hre. Toto všetko som nemusel o ňom napísať, ak by Flames využili v predĺžení presilovku, ktorá vznikla práve vďaka vyhodeniu puku z hokejky Colea. No ako v zápase číslo 2, aj tu si svoj trest v nadstavenom čase odsedel celý a Avs zakrátko skórovali. Rantanen bodoval opäť, pripravil si presne umiestnenú a nechytateľnú delovku. Tak treba ísť na Smitha. A nastala explózia radosti. Veľké poďakovanie patrí Grubauerovi. Pochytal to, čo mal plus v predĺžení absolútne neskutočne chytil čistý gól, keď v krkolomnej polohe nadvihol trochu nohu, čo bolo rozhodujúce. Zhrnuté podčiarknuté, Colorado v tejto sérii dominuje, Calgary drží nad vodou iba Smith. Stav série 3:1 neznamená žiaden postup vpred. Colorado čaká posledný, najťažší krok. Nemôže ubrať z tempa. Poďme ju ukončiť už tento piatok, nech potom príde zaslúžený, dlhší oddych. Bravó!