Viac článkov v slovenčine a češtine

Johnson tráví výluku v Minnesotě

Johnson tráví výluku v MinnesotěRodina, dobré možnosti pro trénink, spousta lovu a alespoň trošku optimismu drží bývalý 1. výběr draftu v Severní Americe.

A zatímco u rodiny, silné skupiny NHL hráčů žijící v Minnesotě a nespočetného množství zvěře není pravděpodobné, že zmizí v dohledné době, o optimismu to až tak zcela jistě neplatí.

A zatímco NHL a NHLPA překypuje pesimismem, že se obě strany můžou dohodnout a zachránit tak ještě alespoň část sezony, Erik Johnson a jeho další vrstevníci jen čekají, jak to nakonec celé dopadne.

Obránce Colorada Avalanche si chodívá zabruslit s mnoha dalšími hráči NHL, kteří si, stejně jako on, krátí chvíli čekáním v tomhle hokejovém státě.

„Je to pravděpodobně jedno z nejlepších míst pro trénování.“ Řekl Johnsnon v nedávném rozhovoru pro ESPN.com.

Zatímco v Evropě hrají tucty hráčů z NHL a dalších několik skupinek žije v jejich příslušných městech NHL, které se snaží zůstat ostražité, zatímco je výluka řadí do druhých kolejí, v Minnesotě se shlukování hráčů NHL po dobu výluky stalo raritou.

Skupinka se schází vždy v pondělí, v úterý a ve čtvrtek v Mariucci aréně na Minnesotské univerzitě. Johnson, původem právě z Minnesoty, který hrál jeden rok za Golden Gophers před tím, než ho St.Louis Blues draftovalo z 1. místa v roce 2006, pracuje na zlepšování svých dovedností 5 dní v týdnu a do toho si jde vždy zabruslit.

 „Je to tady skvělé,“ řekl Johnson „snažíme se zlepšovat a být více konkurenceschopní.“

Zatímco byl vytvářen rozhovor s Johnsonem, v aréně probíhal jeden z tréninků. Hráči si rozdali dresy a rozdělili se do dvou skupin, které byly různě proházeny a mezi nimiž nechyběli ani hráči z NHL. Pravidla byla stanovena tak, že družstvo, které prohraje, se musí složit na zaplacení pronájmu ledu. Johnsonův tým je více stavěný na „energetickou stránku věci“, zatímco druhý tým je „opravdu přecpaný,“ připustil Johnson.

Po dobu rozhovoru dospěl zápas ke svému závěru a Johnsonův tým, mezi nimiž nechybí hráči jako Niklas Backstrom, Cal Clutterbucks, Matt Hendricks, Kyle Brodziak nebo Keith Ballard, dokázal zvítězit nad „tvrdými hochy“.

„Je hezké, že nemusíte platit za led,“ přiznal Johnson s úsměvem.

V květnu 2011 si Johnson koupil byt v Bloominghtonu, jen kousek od domova svých rodičů. Miluje lovení zvěře a tak se domluvil se svým kolegou, Dustinem Byfuglyenem, že si tento týden půjdou ulovit nějaké husy a kachny do západní Minnesoty.

„Nevím, co bych dělal, kdybych byl z malého města a neměl bych tolik přátel,“ řekl Johnson. „Myslím, že nám to pomáhá, jelikož to jsme lidi, co prochází stejnou věcí (výlukou).“

Skupinka nedávno uspořádala charitativní hru na Minnesotské universitě, na podporu „Defending the Blue Line“ (Obrana modré linie), což je organizace, která pomáhá dětem vojáků užít si hokeje. Při téhle příležitosti vybrali téměř 50.000 dolarů.

David Backes, kapitán St.Louis Blues a častý účastník zasedání při vyjednávání v Ney Yorku a Torontu ohledně nové kolektivní smlouvy, je také součástí Minnesotské skupinky a poskytuje hráčům nahlédnout do toho, co se děje za dveřmi konfederační místnosti.

„Je tam stále ještě o čem diskutovat,“ zmínil Johnson. „Je to otevřená diskuze, kde se míjí mnoho názorů,“ dodal.

A pokud jde o nedávno zmíněné ponětí, že ne všichni hráči mají informace o tom, co se za „zavřenými dveřmi“ děje, Johnson to rázně zamítl. „Hráči na zasedáních představenstva a výkonný ředitel Donald Fehr odvádějí skvělou práci v informování nás ohledně postupu v jednáních,“ řekl Johnson.

„Pokud chcete jít na jednání, máte právo to udělat. Na naší straně není co skrývat,“ dodal.

Jako mnoho hráčů ani on nevidí rád, jak majitelé přistoupili k postupu.

„Je to zklamání,“ řekl. „Jsme připraveni se dohodnout. Myslím, že je hodně přetvářky na jejich straně. Vždyť tam nebylo moc co dávat a brát.“

Jako mnoho jiných hráčů i Johnson se bude poohlížet po nějakém možném angažmá v Evropě, které by mohlo přijít ve Švédsku nebo Švýcarsku.

„Opravdu chci hrát,“ řekl Johnson, který tuhle větu slyšel už od mnoha hráčů a která se opakuje po celém hokejovém světě.

Velký obránce měl možnost zahrát si ve Švédsku v říjnu, ale nakonec odmítl v naději, že se vedení ligy s hráčskou asociací přece jen domluví.

„Myslím, že teď už mi v angažmá v Evropě nic nebrání,“ dodal na závěr.

Zdroj: ESPN.com


Marian Nikl, Czech Republic, eurolanche@eurolanche.com
20/11/2012 - 19:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."