Viac článkov v slovenčine a češtine

Dater: Lockout sa čoskoro skončí!

Dater: Lockout sa čoskoro skončí!Hlavný reportér Colorada Avalanche je na svojom blogu na Denver Poste plný optimizmu.

Máme dôvod na radosť? Zarytý pesimista a flegmatik Adrian Dater vo svojom blogu predpovedá skoré ukončenie lockoutu. Opiera sa o svoje dva zdroje z prostredia ligy – o ktorých by nikdy nepovedal, že budú optimisti. Dokonca tvrdí, že sezóna sa začne už 15. decembra. Preto zdôrazňuje, že by sme dohodu medzi NHL a NHLPA nemali očakávať ešte dnes po ďalšom kole rokovaní, ktoré sa začne o 16:00 nášho času. Mali by sme očakávať nejaké prestrelky a následne už konečne posledné kolo rokovaní s najželanejším koncom.

Dater prezradil, že podľa jeho zdrojov chce veľa majiteľov klubov NHL hrať. S tým môžeme len a len súhlasiť. Nová kolektívna zmluva sa týka predovšetkým tímov, ktoré sú rapídne v mínuse. Koľko ich je? Určite nie viac ako polovica. Jednoducho brzdia chod ligy. Podiel viny má na tom nikto iný než Gary Bettman, ktorý priviedol hokej do častí Ameriky, kde nebude nikdy populárny. NHL nechce tímy meniť z roka na roka, tak sa musí pasovať s takýmito problémami. Ak by ste sa chceli opýtať, kde je Colorado Avalanche a jeho vlastník – Stan Kroenke – odpoveď je ľahká: Avalanche sú v menšom pluse, ale nestrácajú. Kroenkemu to je v zásade jedno. Možno ani nepostrehol, že sa nehrá. O hokej sa jednoducho nezaujíma.

V článku sa okrem iného uvádza, že liga môže utrpieť natoľko, že to ponechá trvalé následky. Dater sa opiera nielen o svoj názor, ale aj názory iných novinárov na čele so spoločnosťou ESPN. Druhý lockout v tak krátkom čase môže mať naozaj na NHL tvrdý dopad. Čím dlhšie výluka trvá, tým to je horšie. NHL a NHLPA balansujú ako nikdy predtým. Podávajú si horúci zemiak z jednej ruky do druhej. Nikto nechce mať na svedomí, že práve on bude môcť za zrušenie sezóny, ktorá privedie celú NHL ku krachu. Aj keď stále vieme, že na vine sú a vždy budú obe strany.

Nezostáva nám nič iné, ako veriť Daterovým predpovediam. Osobne mám už lockoutu plné zuby. Hráči sú rozlezení po Európe a je náročné ich sledovať dennodenne. Čím je ich bude viac, o to to bude ťažšie, o to vzrastie šanca ich zranenia... Chceme už vidieť hráčov v drese Avs a nechceme prísť o tých, ktorým končí zmluva o rok. Čo taký Ryan O´Reilly, ktorý je ešte stále bez zmluvy? Zabudli sme na neho? Ak po dnešku budeme z oboch strán počuť samé negatíva, budeme musieť počítať s tým, že sezóna NHL bude čoskoro zrušená. Veľmi by som chcel veriť Daterovi, no zatiaľ zostávam pesimistom. Rétorika NHL a NHLPA ma len v tom usvedčuje.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
21/11/2012 - 12:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."