Viac článkov v slovenčine a češtine

5 věcí, za které jsme vděční (1.)

5 věcí, za které jsme vděční (1.)Pojďme se podívat na list pěti věcí, za které by měli být fanoušci rádi, ikdyž se našemu týmu zrovna nedaří. V první části probereme důvody 1-2.

      1. Patrick Roy a Joe Sakic

První věc, za kterou by měli být fanoušci Avalanche vděční je Joe Sakic a Patrick Roy. Tito lidé jsou legendy této hry nejen v Denveru. Oboum jde hlavně o jednu věc, a to vítězství. Oba dělají doposud skvělou práci. Pro nás jako fanoušky nemohlo být angažování Joe a Patricka lepší zprávou. Ještě aby se do toho vložil Peter Forsberg, který by měl na starosti evropskou část skautování.

Ve svém prvním roce jako trenér v NHL získal Patrick Roy cenu Jacka Adamse za nejlepšího trenéra. Jak Roy tak Sakic jsou velice vášniví ohledně znovunastolení vítězné kultury v Denveru a začali velmi dobře. Sice v této sezóně zatím nenaplnili očekávání, nicméně tým je velice mladý a musí se potácet s mnoha zraněnými hráči. Neni žádný důvod k panice, kterou jsem si jist, že Sakic a Roy nedělají.

Joe Sakic a Patrick Roy při draftu

2. Francois Allaire 

Pokud by nebylo tohoto muže, neměli bychom v bráně takového Semjona Varlamova jako máme dnes. Varly je jeden z nejlepších brankářů v celé lize, stále se učí a zlepšuje pod koučováním Allaira. Právě on naučil Varlyho držet lapačku výše a můžete si všimnout, že právě to je Varlyho silná stránka.

Tvrdá práce jak od Varlamova tak od Allaira se dá během posledních let ohodnodit jako fantastická. Varly předvádí, že se tvrdá práce vyplácí, když v minulé sezóně skončil jen těsně druhý v souboji o Vezinovu trofej. Zajímavostí je, že právě Francois Allaire byl brankářským trenérem samotného Patricka Roya. Fanoušci ze všech koutů světa děkují Francoisovi.

Allaire a Roy ještě v barvách Montrealu

V druhém díle se podíváme na mladé jádro a neskutečné vzpomínky.

Souhlasíte s tím, že bylo angažování výše zmíněných jmen skvělým krokem do budoucna?
Ano
Ne
Nevím

Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
11/12/2014 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."