Viac článkov v slovenčine a češtine

5 věcí, za které jsme vděční (2.)

5 věcí, za které jsme vděční (2.)Pojďme se podívat na list pěti věcí, za které by měli být fanoušci rádi, ikdyž se našemu týmu zrovna nedaří. V druhé části probereme důvody 3-5.

3. Strhující mladé jádro

Gabe Landeskog, Matt Duchene, Nathan MacKinnon, Ryan O’Reilly, Tyson Barrie, Erik Johnson a Semyon Varlamov. To je velice solidní jádro, kolem kterého se dá stavět. Všem kromě Erika Johnsona a Semjona Varlamova, kterým je  26 let, je 23 a méně let. Těžko najdete v NHL lepší mladé jádro.

Je vzrušující sledovat tyto hráče. Každý z nich má unikátní schopnosti, které se vzájemně doplňují a tvoří velmi dobrý celek na ledě i mimo něj.  Jsou na nejlepší cestě se stát skutečnými šampiony v nadcházejících letech.

Mladé jádro Avalanche

4. Světlá budoucnost před námi

Další na seznamu věcí, za které by měli být fanoušci Avs vděční, je velice světlá budoucnost před námi jako týmem. Colorado chce znovu bojovat o Stanley Cup a pokud vhodně doplníme pár dílů do skládačky, dosáhneme vytyčeného cíle. Nicméně hledání těchto dílů bude těžké ale není pochyb o tom, že Roy a Sakic mají v mysli plán.

S blyštivou budoucností by si měli fanoušci tyto věci neustále připomínat. Po úspěšném startu nové éry Colorádského hokeje lidé očekávali hladkou cestu na vrchol. Žádný tým nedošel na vrchol bez prožití těžkých zkoušek. U Colorada tomu není jinak, protože právě my zažíváme tyto časy teď. Nicméně je třeba si tímto obdobím projít, poučit se a vyspět. Nesnáze udělají laviny silnější a mladé pušky budou díky tomu lepší. Máme vybudovány pevné základy, nyní je čas na nich stavět dál abychom se znova stali elitou NHL.

Radující se Nathan Mackinnon

5. Úžasné vzpomínky

Samozřejmě není možné uvést všechny skvělé okamžiky a vzpomínky z minulosti, protože se jich stalo spoustu. Pro tak mladou organizaci bylo Colorado vychováno na fantastickém hokeji. Během prvních deseti let v Denveru bylo Colorado Avalanche jedním z nejvíce fascinujícím a dominantním týmem v celé NHL rok co rok. Během této dekády jsme získali 2 Stanley Cupy a osmkrát v řadě jsme vyhráli divizi.

Fanoušci lavin by měli vědět, jaké měli štěstí, že viděli všechny tyto skvělé hráče nosit dres Avalanche. Pro připomenutí tu byli jména jako Joe Sakic, Peter Forsberg, Milan Hejduk, Patrick Roy, Adam Foote, Rob Blake, Ray Bourque, Sandis Ozolinsh, Valeri Kamensky, Chris Drury, Claude Lemieux, Paul Kariya a Teemu Selanne (ani ne tak poslední dva jmenovaní, jelikož prožili špatnou sezónu u nás) a spoustu dalších.

Na vrcholu těchto superhvězd a členů Síně slávy, kteří nosili dres Avalanche, mají nyní fanoušci mladé, rodící se superhvězdy, kteří jej právě nosí a jsou připraveni pokračovat v tradici. Dá se říci, že máme spoustu věcí, za které bychom měli být vděční ať už z minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti.


Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
14/12/2014 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."