Viac článkov v slovenčine a češtine

Kritický měsíc je tu

Kritický měsíc je tuBěhem únorového měsíce budeme hrát 13 zápasů. Většinu z nich proti rivalům z konference či divize.

Tento měsíc se dočkáme 13 zápasů Colorada Avalanche včetně deseti proti soupeřům ze západní konference a osm proti divizním rivalům. Únorový měsíc bude naprosto úžasný nebo naopak strašlivý. Klíčové budou především zápasy s Dallasem.

Colorado a Dallas, kteří mají nyní shodně 53 bodů, tedy jsou oba týmy shodně 4 body od osmého místa zaručující playoff, se utkají v tomto měsíci třikrát. Poprvé zítra na ledě Dallasu.

Bude to velký zápas,“ pronesl center Avs Matt Duchene po pondělním tréninku. „Víme co je v sázce. Víme jak důležitý zápas to je a v jaké formě oni nyní hrají. Snažíme se dostat do play off v zápase proti týmu, který s námi jede stejný závod.

Oslava gólu v posledním zápase proti Nashvillu

Colorado uvítá Dallas na svém ledě 14. února a poslední společný zápas v tomto měsíci odehrají 27. února v Dallasu. Absolutně poslední zápas mezi těmito soupeři bude pouhé 4 dny před koncem základní části této sezóny NHL.

Laviny a Stars se snaží prosadit do dvou wild-card slotů společně s Minnesotou (52 bodů) a Los Angeles (54). Navíc se každý snaží dohnat a přeskočit Vancouver (57 bodů) a Calgary (59 bodů).

Proti Minnesotě se v tomto měsíci utkáme dvakrát, poslední zápas proběhne 8. března v Minnesotě. Colorado, které hostí ve čtvrtek Detroit, započne v sobotou dvouzápasový trip právě na ledě Minnesoty.

Prostě velký týden,“ nechal se slyšet Alex Tanguay. „Je to otázka sbírání bodů. Dallas je ve stejné situaci jako my. Bude to zápas o 4 body. Všichni bojujeme o ty stejné body a snažíme se zabránit, aby druhý tým ty body získal.“

Avalanache měli celkem úspěšný měsíc se statistikou 7-3-3 v lednu, včetně skvělé statistiky 5-1 doma.

Právě teď hrajeme dobrý hokej. Nešlo to tak lehce, jak jsme si představovali,“ říká Duchene. „Byla to dřina a hodně jsme bojovali. Ukázali jsme náš charakter a nevzdali se. Byl jsem v týmech, kdy se při špatném období rozpadla celá skupina. Tento rok je to ale jiné. Všichni se snaží jako tým.

Pokud chtějí laviny usilovat o play off, tento měsíc bude naprosto kritický a mnohé odkryje. 

Uspějí laviny v honbě za play off?
Ano
Ne

Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
03/02/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."