Viac článkov v slovenčine a češtine

Kde jsou ty hattricky?

Kde jsou ty hattricky?Pamatujete si na zápas, kdy naposledy vstřelil nějaký hráč Avs hattrick? Momentálně držíme nejdelší šňůru bez vstřeleného hattricku v NHL.

Ptáte se, kdy naposledy jsme vstřelili hattrick? Podržte si klobouky, protože se to stalo před neuvěřitelnými 3,5 lety! Poslední hráč, který vstřelil tři góly v jednom zápas byl Matt Duchene a stalo se to 4.11.2011 v zápase proti Dallasu. Byl to jeho první a prozatím poslední hattrick v kariéře. Zápas jsme prohráli v prodloužení 6:7.

video hattricku

Do roku 2008 nebylo příliš těžké vidět nějaký hattrick od našeho hráče. Tolik hráčů rozsvítilo třikrát světlo za soupeřovo brankou, někdy v pravidelných intervalech. Ale od posledního hattricku Milana Hejduka dne 9.12.2007 vstřelili Avs pouze 4x hattrick! Dvakrát Chris Stewart a jednou Tomáš Fleischmann. Ačkoli jsme loni vyhráli divizi, nikdo z hráčů nebyl schopen podpořit výše zmíněné.

To ale neznamená, že zbytek ligy přijde o veškerou zábavu. Zatím se v letošní sezóně vstřelilo 36 hattricků. Minulou sezónu jich bylo 60. Sezónu předtím, zkrácenou o výluku, jich bylo 37 a v sezóně 11/12 jich bylo 59. Sečteno a podtrženo, bylo jich vstřeleno celkem 186 od doby, kdy jej vstřelil právě Matt Duchene!  A pokud chceme mluvit o vstřelených hattricích na domácím ledě, musíme ještě dále. Blížíme se k pátému výročí od Stewartova hattricku 6.3.2010 v Pepsi Center. 

 

tabulka znázorňující jednotlivé týmy a jejich statistiky hattricků

Avs se vrací do Pepsi Center na kritickou čtyřzápasovou šňůru, ve které musí nutně vyhrávat. V opačném případě se můžeme již soustředit na postseason a posílení týmu na další sezónu. Jsme tým, který má na soupisce první, druhou i třetí volbu draftu (netřeba zmínit Jaroma Iginlu) a hattrick jsme nedokázali vstřelit již 260 zápasů! Mám pocit, že začínáme mít poněkud zpoždění a to nejen ve střílení gólů.

 

Dočkáme se v letošní sezóně hattricku?
Ano
Ne

Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
11/02/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."