Viac článkov v slovenčine a češtine

Jaké možnosti mají dnes Avs?

Jaké možnosti mají dnes Avs?Dnes je trade deadline. Tedy poslední den, kdy se v sezóně může tradovat mezi týmy. Co mohou dnes laviny udělat?

Trade deadline je chvíli před námi. Máme tak poslední možnost udělat nějakou výměnu a dát týmu nějaký impulz v honbě za playoff.

Nicméně trade deadline je velice zajímavé období v NHL. Některé týmy zbrojí vyloženě na Stanley Cup zatímco ostatní se snaží přebudovat tým. Jaké máme letos možnosti? Pojďme se podívat.

1. Nic neměnit

Právě teď jsme 8 bodů od playoff. Konkrétně od divoké karty, kterou momentálně drží Calgary Flames. Abychom je předehnali, museli bychom v posledních 19 zápasech podat nadstandartní, konzistentní výkon. A právě díky nestálým výkonům v průběhu sezóny to může být velký problém ale staly se již divnější věci. Takže je možná nejlepší nedělat žádné změny, protože zatímco noví hráči nejdříve musí do nového týmu zapadnout, u nás by se nic neměnilo.

Nezapomínejte, že se nám vrátí hvězdný obránce Erik Johnson. A ikdyž budou naše šance na playoff v době jeho návratu malé, pořád nějaké budou a právě s Erikem bychom mohli dostat velký impulz.

Možná to není ta nejlepší možnost, ale neměnit nic by se nakonec mohlo ukázat jako to nejlepší.

2. Vyměnit Ryana O’Reillyho 

Příjmení O’Reilly se objevuje ve spekulacích o tradu již roky. Dost lidí si myslelo, že by měl být vyměněn za nějakého obránce, když musel Erik Johnson na operaci, ale pořád hraje v našem dresu. On je největším Colorádským lákadlem na trhu a pořád hraje dobře v útoku momentálně s Gabrielem Landeskogem a Nathanem MacKinnonem. To znamená, že Nathan je v nelibosti kouče Roy, jelikož hraje na křídle, a Avs nechtěli riskovat ztrátu jednoho z TOP2 centrů dokud cítí, že Nathan není schopen této roli dostát.

Avs možná udělají lépe, když si nechají O’Reilly do off-season, kdy generální manažeři zhodnocují celou sezónu a potřeby pro tým. Pokud bude O’Reilly vytradován, očekávejte top obránce.

3. Vyměnit UFA hráče 

Jan Hejda, Daniel Briere a Ryan Wilson jsou všichni nechránění volní agenti na konci sezóny. Wilson je do konce roku mimo hru se zraněním a pravděpodobně ukončí kariéru.

To nám nechává Hejdu a Briera. Zdálo by se divné vyměnit Briera poté, co jej v off-season přivedli místo P.A.Parentaua, ale během sezóny byl několikrát mimo sestavu navzdory jeho solidní bodové produkci pokud hrál. Avs brali Briere pro jeho vůdcovství a zkušenosti z playoff, ale není nám moc k užitku, pokud se do playoff nedostaneme. To znamená, že by pro nás byl výhodným pokud bychom měli zajištěné play off nebo bychom byli v daleko výhodnější situaci. Pravděpodobně za něho na oplátku moc nedostaneme, ale pick ve čtvrtém kole je lepší, než nic. Mladé týmy, které se dostanou do playoff by mohli jeho služeb využít, jako například Nashville Predators nebo New York Islanders.

A pak je zde Hejda. Postarší obránce, který má stále velký kus času na ledě. Stejně jako u Briera se nedá očekávat velká protihodnota. Ale vzhledem k tomu, že s námi v příští sezóně nejspíš nebude, bude něco lepší než nic.

4. Překvapit všechny

Krom O’Reillyho a v menší míře Jana Hejdy se o Avs na přestupovém trhu moc nemluvilo. Patrick Roy ale nedělá věci potichu. Je možné, že Avs pracují na multivýměně několika hráčů týkajících se MacKinnona a Barrieho protože když si myslíte, že se v Coloradu nic neděje, Laviny vždycky udeří. 

Neočekává se žádný šílený tah ale již jsme se naučili s dvojicí Sakic-Roy očekávat neočekávané.

Podle které možnosti se dnes budou laviny chovat?
Nic neměnit
Vyměnit RORa
Vyměnit UFA hráče
Překvapit všechny

Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
02/03/2015 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."