Viac článkov v slovenčine a češtine

Nedostatek rivality

Nedostatek rivalityObecně je Centrální divize chudá na rivality a to včetně našeho týmu. Prospěla by nám nová rivalita?

Když se někdo zeptá na nejzajímavější aspekty týkající se hokeje, zajisté mnohé napadnou rivality NHL týmů. Naštěstí máme spostu historických a současných rivalit v této lize, kromě centrální divize.

Po dlouhou dobu sdíleli Colorado Avalanche a Detroit Red Wings jednu z nejintenzivnějších rivalit o které toho bylo napsáno dost. Nicméně tato rivalita opadla po sezóně 2001-02 a dnes neexistuje. Jelikož je Detroit ve Východní konferenci, není zde téměř žádná šance, že se tato rivalita někdy vrátí.

Bitka fanoušků při zápase v Playoff 2014

 Fanoušci Avalanche se snaží vynutit rivalitu s Minnesotou Wild, která má základy v Playoff 2014, kdy Matt Cooke zcela zbaběle zničil Tysona Barrieho velice špinavým hitem na koleno. Bohužel, nic víc se nedělo a v současné době to neni víc, než vynucená rivalita z pohledu fanoušků. Proč je tomu tak?

Velké rivality začínají nejčastěji právě ve vyřazovací části. Právě to je v našem případě poněkud problém, podíváme-li se na historii účastí v Playoff v posledních letech. Pokud chceme, aby vznikla právoplatná rivalita například s Minnesotou Wild, je třeba podstoupit několik intenzivních zápasů ideálně v Playoff. I z tohoto důvodu doufejme, že se navzdory predikcím natrvalo usídlíme ve vyřazovací části.

Zdroj: Mile High Hockey

Chybí vám rivalita s některým týmem?
Rozhodně! Náš tým ji potřebuje
Ne
Ne, nemá vliv na tým
Ano

Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
28/08/2015 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."