Viac článkov v slovenčine a češtine

Zkažená atmosféra prvním zápasem

Zkažená atmosféra prvním zápasemRedaktor Denver Postu se kriticky vyjádřil k atmosféře a průběhu úvodního zápasu v jubilejní sezóně.

Nostalgické oslavy, osvícené bannery znamenající vítězství Stanleyova poháru, 18 007 diváků v hale skandující jméno Joe Sakica a další podobné věci byly k vidění před začátkem utkání v rámci oslav 20. výročí klubu. Pak ale nastoupili naši a zničili všechny dobré vibrace. Po třígólovém vedení po druhé třetině přišel obrovský zkrat ve třetí, který znamenal prohru 5:4.

Je to těžká prohra. Tak to prostě je. Ten zápas měl pro nás špatný konec,“ pronesl Jarome Iginla v naprosto tiché šatně lavin, kde byla znát velká sklíčenost. „Víme, že můžeme obviňovat pouze nás. Toto by se nikdy nemělo a nemůže stávat v domácích zápasech, zvlášť, když se snažíte vytvořit určitý impulz na startu sezóny.“

Ano, bylo to pouze jedno vyhoření, jeden kolaps, jedna špatná noc, ale tato noční můra může jít velmi těžce setřást. Nebyli to právě Wild, kteří zhatili pocit nezničitelnosti v srdceryvné prohře v playoff dva roky zpět? Paradoxem je, že rozhodující zápas dopadl taktéž prohrou 5:4 u nás doma.

Pokud Colorado dovolilo 4 góly v poslední třetině, jak moc naše vedení opravdu přes léto vylepšilo obranu?

Každý tým v jakémkoli sportu mluví o tom, jak je důležitý začátek sezóny. Ale v neskutečně těžké Západní konferenci to jsou více než slova, je to nutnost. Proč?

Všechno to začíná s tříbodovým zápasy, což je verze NHL jak ukrojit část koláče i pro prohrávající tým. Je to hloupý nápad a vždy byl. Nebo jsem natolik stupidní abych nepochopil proč jsou některé zápasy v základní části důležitější, než jiné.

V tříbodovém systému je těžké si vydobýt nějakou pozici,“ pokračuje Iginla, který vstřelil první branku Avs v sezóně. „Když máte pomalý start sezóny, tříbodový systém dělá deficit 10 bodů velmi těžce dosažitelným a dostat se do playoff během druhé části sezóny je přetěžký úkol. Ano, stává se to, ale jak často? Za rok se to povede jednomu, možná dvěma týmům.

Všechny tyto krásné plány se rozpadly po úvodním zápase, kdy Minnesota vstřelila 4 góly ve třetí třetině. Nejhorší byl srovnávací gól na 4:4, kdy se Duchene snažil vyvézt puk z obraného pásma, ale přišel o něj, z čehož padl vyrovnávací gól. Hráči poté měli opět ten starý, ošklivý, ztracený pohled v očích. Opět. 

Zdroj: Denver Post


Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
09/10/2015 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."