Viac článkov v slovenčine a češtine

Víťazný vstup do prípravy

Víťazný vstup do prípravyKrátky sumár prípravného zápasu proti Minnesote Wild.

Colorado Avalanche vstúpilo do prípravnej fázy novej sezóny víťazne. Na ľade Minnesoty Wild si poradilo s domácim celkom presvedčivo 4:1. Išlo vôbec o prvý prípravný zápas medzi veľkými rivalmi. Za Colorado nastúpili väčšinou samí nováčikovia. Iba traja z celého kádra hrajú pravidelne v NHL.

Skóre otvorila práve Minnesota, keď sa v prvej tretine presadil Victor Bartley proti brankárovi Jeremymu Smithovi. Počas prestávky spravil hlavný tréner Jared Bednar niekoľko zmien v zložení útokov, čo vyústilo v dokonalý obrat. V druhej časti skóroval najprv Mike Sislo a o pár minút neskôr poslal Avs do vedenia Rene Bourque (jediný dvojbodový hráč zápasu), ktorý je v tíme na skúške. V tretej tretine hostia pridali ešte dva góly. Najprv úspešne strieľal Mikhail Grigorenko, do prázdnej brány uzavrel skóre na 1:4 pre Colorado Ben Smith. Brankár Smith strávil medzi troma žrďami prvé dve tretiny, počas ktorých chytil 16 zo 17 striel. Poslednú časť dochytal s čistým kontom a 11 zákrokmi Nathan Lieuwen, ktorý predviedol neskutočný zákrok.

Colorado odohrá ďalší prípravný zápas dnes v noci, prvýkrát v Pepsi Center proti Dallasu Stars. S Minnesotou sa v príprave stretne ešte raz. Zo šiestich prípravných duelov bude v televízii/online dostupný iba posledný proti Los Angeles Kings v Las Vegas.