Viac príbehov členov

Príbeh člena: Myron z Belize

Príbeh člena: Myron z BelizeEurolanche predstavuje vo svojej 10. sezóne príbehy svojich členov v novom, týždennom seriáli "Príbehy členov".

Belize a ľadový hokej? Úprimne, na svete je asi veľa ľudí, ktorí dodnes netušia o existencii tejto krajiny. Exotický raj v Strednej Amerike je domovom pre veľmi málo, skutočne veľmi málo hokejových fanúšikov. Medzi nimi je člen Eurolanche, Myron Thiessen, ktorý sa síce narodil v Mexiku, no neskôr sa spolu s adoptívnymi rodičmi presťahoval do Belize. Dnes má 28 rokov a keďže vyrastal v prostredí farmárčenia, stalo sa jeho povolaním. 

Fanúšikom Colorada Avalanche som sa stal okolo roku 2002. "Hral som hokej na ulici pár rokov, ale o NHL som sa dozvedel hlavne vďaka internetu a hre NHL 2001, kde som objavil Colorado a Patricka Roya, môjho obľúbeného hráča. V tom čase v televízii nedávali vôbec žiadny hokej,“ vysvetlil Myron, ktorý nikdy ešte nevidel zápas Colorada Avalanche z riadnej sezóny, iba dva prípravné duely. 

Pre väčšinu fanúšikov Colorada mimo Severnej Ameriky je sledovanie hokeja veľmi ťažké, keďže žijú v iných časových pásmach. Je to však o mnoho ťažšie pre tých, ktorí žijú v krajinách, kde neexistujú žiadne zimné športy. Myron preto väčšinou počúva zápasy cez rádio. A nie je sám. „Nie je tu veľa hokejových fanúšikov. Možno 10-20 a traja z nich fandia Coloradu. Zvyšok hlavne Calgary, Winnipegu a Torontu,“ vysvetlil Myron.  

Pre Myrona má význam hokejovej rodiny Colorada veľký. Jeho priatelia z Twitteru mu už niekoľkokrát poslali suveníry s logom Colorada. „Vlastne skoro stále mám na sebe niečo s logom Colorada. Moji priatelia sú úžasní,“ povedal Myron, ktorý bol dokonca párkrát na ľade a užil si to. „O Eurolanche som sa dozvedel na Twitteri. Je to skvelý projekt a stránka. Vďaka nemu mám pocit, že nie som jediným fanúšikom Colorada v zahraničí. Je to zaujímavé byť fanúšikom Avs v Belize, ale chýba mi, že nemôžem navštevovať zápasy,“ uzavrel Myron.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
14/02/2017 - 15:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."