Viac článkov v slovenčine a češtine

Avalanche nabídnou kontrakt Butcherovi

Avalanche nabídnou kontrakt ButcheroviColorado Avalanche připravuje vstupní kontrakt pro talentovaného obránce Willa Butchera.

Zadáka denverské univerzity Willa Butchera, jenž byl jmenován nejlepším hráčem konference NCHC, si Colorado Avalanche vybralo v draftu 2013 a již brzy mu nabídne vstupní kontrakt do NHL.

Bylo to poměrně diskutované téma v posledních měsících, zda Colorado nabídne kapitánovi Denver Pioneers smlouvu ještě před tím, než se stane neomezeným volným hráčem. Přestože Avs draftovali Butchera v pátém kole draftu 2013, podle vnitřních pravidel NHL se Butcher může stát volným hráčem, pokud mu tým nenabídne kontrakt do 15. srpna 2017. Vedení Avs se tak nyní usilovně snaží předložit Butcherovi lukrativní smlouvu.


Butcher měří pouze 178cm a většina expertů si klade otázku, zda dokáže navzdory své výšce uspět v NHL, která se ubírá opačným směrem. Avšak Colorado je údajně velmi nadchnuto výkony tohoto Američana a věří, že jeho výška nebude žádným problémem v NHL.

Avalanche nejspíše nebyli dostatečně přesvědčeni o kvalitách Butchera v minulém roce a smlouvu mu ještě nenabídli, i když si to fanoušci přáli. Avšak zdá se, že letos Butcher dokázal přesvědčit i vedení Colorada. V NCAA se umístil na druhé pozici v kanadském bodování obránců, když získal úctyhodných 35 bodů ve 38 duelech.

Zdroj: BSN Denver

Michal Humbursky, Czech Republic, humbursky@eurolanche.com
19/03/2017 - 15:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."