Viac článkov v slovenčine a češtine

Chicago začína domácu sériu proti Avs

Chicago začína domácu sériu proti AvsPreview zápasu Chicago Blackhawks vs Colorado Avalanche.

Chicago Blackhawks hrá s fazónou, ktorá by im mohla priniesť štvrtý Stanleyho pohár od roku 2010 a Colorado Avalanche sa už snaží iba dohrať sezónu so cťou. Blackhawks sa pokúsia predĺžiť ich víťaznú šnúru v nasledujúcej trojzápasovej domácej sérii. Chicago vyhralo štyri zápasy v rade, keď naposledy zdolalo Toronto na jeho ľade 2-1 po predĺžení. O piatu výhru v rade sa budú usilovať nad najhorším tímom ligy.

Chicago vyhralo 16 z posledných 19 zápasov a dostalo sa už s päťbodovým náskokom do čela Centrálnej divízie pred Minnesotu Wild. „Pokračujeme v skvelej hre v každom zápase,“ povedal strelec víťazného gólu so zápasu s Torontom Ryan Hartman. „Myslím si, že my sa iba pokúšame vyhrať každý zápas. Ale na tabuľku sa veľmi nepozeráme.“

Minnesota má však ešte zápas k dobru, v priamom súboji sa však už s Chicagom v základnej časti nestretne. Po Colorade zavíta do Chicaga ešte Vancouver a po ňom Dallas.

Chicago získalo v tejto sezóne päť zo šiestich možných bodov proti Coloradu. 23. decembra však doma prehralo 1-2 po predĺžení a jeho bilancia z posledných ôsmich domácich zápasov proti Avalanche je 2-4-2.

Marián Hossa v poslednom zápase nehral kvôli drobnému zraneniu v dolnej časti tela. Hossa je najproduktívnejším hráčom Blackhawks v tejto sezóne proti Coloradu, keď v dvoch zápasoch zaknihoval päť bodov za dva góly a tri asistencie.

Colorado má za sebou dvojzápas proti Detroitu Red Wings. Najprv doma vyhralo 3-1, v následnej odvete však padlo v rozlúčkovom zápase s Joe Louis arénou 1-5. Ak by aj Colorado vyhralo všetky zostávajúce zápasy, aj tak získa najmenej bodov v histórii od presťahovania z Quebecu. „Je to skutočné ťažké takto končiť sezónu,“ povedal John Mitchell. „Sme hrdá partia chlapcov a nie je ľahké byť v tejto pozícii. Musíme mať čo najlepší záver a potom sa pripraviť na novú sezónu.“

Námet: Fox Sports


Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
19/03/2017 - 19:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."