Viac článkov o Global Series

Colorado odehrá dva zápasy ve Švédsku

Colorado odehrá dva zápasy ve ŠvédskuAvs odehrají v listopadu 2017 dva zápasy na studené švédské půdě, setkají se s Ottawou Senators.

Příští sezóna bude pro fanoušky Colorada určitě o něco zajímavější než tato, protože NHL, společně s Avs, přicestuje právě na Starý kontinent, kde se ve švédském Stockholmu odehrají dva zápasy. Budou to zápasy mezi Ottawou Senators a právě Coloradem Avalanche. Zápasy mezi těmito dvěma týmy se odehrají v pátek 10. listopadu a v sobotu 11. listopadu. Tento trip obou týmů ponese název Global Series 2017.

Zápasy 10. a 11. listopadu budou celkově 21. a 22. zápasy, které se kdy odehrály v Evropě. Je nutné dodat, že se jedná o zápasy v základní části NHL, nejde tedy o předsezónní přípravy. Budou zároveň sedmé a osmé zápasy, co se odehrají ve Švédsku.

"V NHL máme víc švédských hráčů než kdy v minulosti a jsme velice rádi, že 2017 SAP NHL Global Series nám umožní ukázat mnoho z nich v dresu svých týmů NHL v jejich rodné zemi," prohlásil komisař NHL Gary Bettman. "Návrat zápasů NHL na mezinárodní scénu bude dalším z vrcholů stoletých oslav ligy."

"Jsme hrdí, že máme tu možnost, záhrát si právě ve Švédsku," řekl prezident Colorada Josh Kroenke. "Švédsko a konkétně Stockholm má velmi bohatou hokejovou historii a my se velmi těšíme na zápasy před skvělými fanoušky. Je pravda, že hokej je mezinárodní sport a sestava Colorada nezahrnuje jen hráče ze Severní Ameriky, ale také Švédy, Rusy, Finy. Proto jsme rádi, že se fanoušci nejen z těchto států budou moci zúčastnit se tohoto dvojzápasu a užít si ho," dodal.

Zápas 10. listopadu (pátek) bude začínat v 20 hodin středoevropského času. Tento zápas bude jako domácí tým zapsáno Colorado. O den později, 11. listopadu, začne zápas o hodinu dříve, tedy v 19 hodin. Tento zápas bude prozměnu v kolonce pro domácí tým zapsána Ottawa.

Zápas samozřejmě bude vysílán na švédské televizi, samozřejmě také na televizích ve Spojených státech a v Kanadě, je dost možné, že v České republice a na Slovensku budou tyto dva zápasy vysílané také, ovšem není to na sto procent ještě jisté.

Je velmi dobře, že  se konají takováto "výjezdní utkání" a že se NHL dostává i na jiné kontinenty, než jen v Severní Americe. Už jen proto, že 26 procent všech hráčů v NHL jsou hráči z jiných kontinentů. A specifická utkání to budou právě pro kapitány obou týmů.

Rodák ze švédského Landsbro a zároveň kapitán týmu Senátorů Erik Karlsson bude stejně, jako kapitán Avs Gabriel Landeskog, hrát před publikem ve svém rodném státu. Pro oba dva to bude jejich první zápas ve Švédsku v jejich kariéře NHL.

"Kdo by si pomyslel, že si zahraju zápas NHL ve svém rodném městě," pousmál se Landeskog. "Přijde se určitě podívat řada přátel a rodina. Naši byli za mnou několikrát v Denveru, ale když mě teď uvidí v hale Globen, na místě, kde jsme vyrůstali, tak to bude rozhodně něco jiného," mínil kapitán Avalanche.

"Myslím si, že lidé ze Stockholmu budou fandit Coloradu a fanoušci z Göteborgu zase Ottawě. V Senators mám i dobrého kámoše Fredrika Claessona. Vyrůstali jsme spolu, takže se na zápas už strašně těším," dodal Gabe.

Pro Colorado to bude druhý výjezd za oceán. Bylo zde totiž už v roce 2001, kdy se v rámci NHL Challenge Series podívalo právě do Švédska, kde v předsezónní přípravě porazilo domácí Brynas IF (Swedish Elite League) výsledkem 5:3, především díky hat-tricku Alexe Tanguaye.

V sestavě Colorada jsou momentálně tři hráči, kterí si již zahráli zápas v základní části NHL za oceánem. Jsou jimi: Erik Johnson (2009 Compuware NHL Premiere v Stockholmu, ještě součístí St. Louis Blues), Fedor Tyutin (2010 Compuware NHL Premiere ve Stockholmu jako člen Columbusu Blue Jackets)Francois Beauchemin (NHL Premiere 2007 v Londýně a 2011 Compuware NHL Premiere v Helsinkách, v obou zápasech nastupoval v dresu Anaheimu Ducks).

Zdroj: avalanche.nhl.com, nhl.com

OZNAM EUROLANCHE: Info o predbežnom prihlasovaní na švédske zápasy trvá do 28. marca a viac informácií nájdete v tomto článku.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
24/03/2017 - 14:59

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."