Ďakujem vám

Ďakujem vám Poďakovania od zakladateľa a predsedu Eurolanche Davida Púchovského ľuďom, vďaka ktorým sa Eurolanche dožil 10. narodenín. Text bude súčasťou knižky o fanklube.

Eurolanche by neprežil 10 rokov bez pomoci mnohých ďalších ľudí. V decembri 2008 na zápase v Pepsi Center sa mi môj najväčší sen splnil, ale ja som s projektom fanklubu dodnes neprestal. Len vďaka podpore ostatných som vždy veril, že má zmysel pokračovať ďalej a budovať niečo, čo svet NHL dovtedy nepoznal.

 

Veľké poďakovanie patrí všetkým členom Eurolanche, ktorí na jeho chod prispeli finančnými príspevkami v jeho prvej sezóne. Bez nich by sa fanklub nedočkal tak skoro profesionálnej webovej stránky a domény.

 

Veľká vďaka patrí Jody Robinson, Petrovi Budajovi a Marekovi Svatošovi, ktorých úloha pri prvej Eurolanche Invasion bola nenahraditeľná. Jody nám umožnila bezplatne zostať v jej dome. Ešte pred odletom mi poslala viacero suvenírov Colorada, čím moju motiváciu zvyšovala. Priamo v Colorade bola našou hostiteľkou a sprievodkyňou v jednom. Ak by nebolo Petra Budaja a jeho prísľubu pomoci s lístkami a prístupom do zákulisia, kto vie, kedy a či vôbec by sme sa do Denveru odhodlali ísť ako organizovaná skupina Eurolanche. Jeho záujem o nás priamo na mieste bol príkladný a dodal nám pocit, že nie sme až tak ďaleko od domova. Vďaka Marekovi Svatošovi, že nás zobral po prvýkrát do šatne, za výborný obed a celkový prístup počas celej Invasion.

 

Ďakujem Janovi Hejdovi, veľkej osobnosti a nášmu veľkému kamarátovi, ktorý sa nám venoval nielen štyri roky počas pôsobenia v Colorade, ale aj mimo nich a tiež v Európe. Jeho prístup k fanúšikom by mohol byť príkladom pre iných. Ďakujem aj Milanovi Hejdukovi za to, že si na nás vždy dokáže nájsť čas, aj keď má množstvo pracovných povinností.

 

Počas všetkých Eurolanche Invasion sme boli v kontakte priamo s predstaviteľmi klubu Colorada Avalanche a spoločnosti Kroenke Sports & Entertainment (KSE), ktorí nám mnohokrát vyšli v ústrety. Poďakovanie patrí Jeanovi Martineauovi, Brendanovi McNicholasovi, Ronovi Knabenbauerovi a v neposlednom rade Lesley Linscottovej.

 

Nielen vo svojom mene, ale v mene všetkých členov Eurolanche ďakujem tým hráčom Colorada Avalanche, ktorí si vždy našli zopár minút na bláznivých Európanov, ktorí prišli z druhého konca sveta, rozdali im množstvo podpisov a viackrát sa s nimi odfotografovali. Týchto hráčov bola vždy veľká väčšina, čo si vážime. Ich podpisy si vždy našli cestu k našim členom, ktorí s nami nemohli cestovať do USA. Či už formou súťaží alebo odmien pre najaktívnejších z nich. Ďakujem aj činovníkom klubu a trénerom na čele s Joe Sakicom, ktorí sa pri nás vždy bez problémov pristavili.

 

Fanklub Eurolanche by bez ďalších ľudí nefungoval v takej podobe ako dnes. Pretože aj v čase uzávierky tejto knihy stále platí, že náš web www.eurolanche.com produkuje každý deň počas sezóny minimálne tri články v slovenčine/češtine, čo ho robí najaktívnejším fanúšikovským webom Colorada Avalanche na svete. Veľké poďakovanie patrí celej súčasnej redakcii a všetkým bývalým redaktorom, ktorí tvorili a tvoria obsah nášho webu a ďalších informačných kanálov bez nároku na finančný honorár. Ich oddanosť, spoľahlivosť a dodržiavanie termínov môže byť len a len príkladom. 

 

Redakcia pracuje ako jeden celok, ale napriek tomu mi nedá nevyzdvihnúť ďalšie zásluhy niektorých z jej dlhoročných členov, a to v abecednom poradí, keďže inak ich rovnocenné zásluhy nemôžem hodnotiť. Braňo Bukový je jeden z najdlhšie slúžiacich redaktorov, pričom zvykne sledovať väčšinu zápasov a robiť z nich reportáže bez rozdielu, či sa vyhráva alebo prehráva. Michal Hežely má z nás všetkých najlepšiu angličtinu, takže jeho rukami prechádzajú všetky naše autorské články v angličtine a všetky oficiálne materiály pre médiá či priamo pre Colorado Avalanche. Popri tvrdej práci, keď si láme hlavu nad našou priemernou angličtinou mu patrí veľké ďakujem aj za preklad tejto knihy. Úloha Jakuba Kantora je taktiež nezastupiteľná. Ako profesionálny grafik s vlastnou firmou tvorí celú grafickú identitu Eurolanche a jeho projektov. Všetky banery, infografiky, logá a v neposlednom rade letáky, sprievodcov a všeličo iné sú výsledkom jeho práce, za čo mu ďakujem. Jakub Klos je nervovým systémom Eurolanche. Od roku 2011 je našim hlavným programátorom. Buduje, zdokonaľuje a vylepšuje náš hlavný web, prípadne tvorí nové, sesterské weby. Bez jeho práce ako profesionálneho, vyštudovaného programátora by sme sa taktiež nepohli ďalej. Rudolf Šerý je podpredsedom Eurolanche a na starosti má okrem tipovacej súťaže Eurolanche League všetky ďalšie aktivity, ktorým sa nestíham venovať a nejako súvisia s chodom Eurolanche. Aj jemu patrí poďakovanie rovnako ako bývalému redaktorovi Norbertovi Gruberovi a Tomášovi Vnukovi, ktorý mi viackrát pomohol s výrobou našich reklamných predmetov.

 

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým priateľom a známym fanklubu Eurolanche, ktorí svoju podporu nášmu projektu preukazujú už dlhé roky rôznou formou. Či už pravidelnými stretnutiami v USA aj v Európe, alebo mediálnymi výstupmi o našej činnosti, a hlavne podpornými slovami. V abecednom poradí ďakujem Josefovi Cafourekovi, Adrianovi Daterovi, Nicholasovi Daviscourtovi a jeho rodine, Terrymu Freimu, Mikeovi Chambersovi, Andymu Kayovi, Kyleovi Keefemu, Conorovi McGaheymu, Petrovi McNabovi, Marcovi Moserovi, Petrovi Novotnému, Nicole Sharpe a Jakeovi Schroederovi. Skupinové poďakovanie putuje Filipovi a Petrovi a ich tímu z českej reštaurácie v Denveri Sobo151, Taylorovi a Gabeovi a ich tímu z oficiálneho obchodu Avs Altitude Authentics a v neposlednom rade Pat, Debre a ďalším zamestnancom z Pepsi Center.

 

Chcem sa poďakovať všetkým novinárom a médiám, ktorí o Eurolanche za posledných 10 rokov písali. Bez ich ochoty uverejniť náš príbeh by o Eurolanche vedelo výrazne menej ľudí.

Veľké ďakujem patrí všetkým fanúšikom Colorada Avalanche, ktorí nás naďalej podporujú. Špeciálne poďakovanie patrí tým fanúšikom priamo z Colorada, ktorí nám viackrát bezodplatne darovali lístky na zápasy Colorada Avalanche a tým, ktorí nás mnohokrát pohostili. Tento zoznam by bol skutočne dlhý a nerád by som na niekoho zabudol, preto sa konkrétnym mien radšej zdržím. Vďačný im zostanem navždy.

 

A v neposlednom rade ďakujem aj svojim najbližším, ktorí si už za tie roky zvykli na moje pravidelné pobyty na druhom konci sveta a navonok (aj keď vo vnútri stále) nemajú až tak veľké obavy púšťať ma preč na takú diaľku. Ďakujem aj svojej mame, vďaka ktorej prístupu a benevolencii hlavne počas mojich fanúšikovských začiatkov a začiatku Eurolanche som mohol fandiť tak vzdialenému tímu a začať budovať tento projekt unikátneho fanklubu.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
10/08/2017 - 18:20

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."