10 rokov

10 rokovKomentár k 10. výročiu fanklubu Eurolanche.

Tak a je to tu. Desať rokov. Neskutočná doba, ktorá neskutočne preletela. Nikdy predtým som nerobil nič dlhšiu dobu. Na desať rokov sa nechytá ani osemročné gymnázium. Logicky. Desať rokov je vlastne viac ako polovička z toho, čo fandím Avs. Dokopy to je už 17 rokov. Ďalšia šupa. To je už na solídne manželstvo. Vlastne hej. Je to úplné manželstvo. Začalo ako zo sna, no z roka na rok pokulhávalo. Síce to teraz riadne škrípe, ale vždy sa drží. Je to pekné manželstvo.

Za tie roky som to hovoril mnohokrát. Dňa 12. augusta 2007 som napísal pár riadkov na diskusné fórum na webe Colorada. „Zakladám európsky fanklub,“ zneli moje slová. Ani názov, ani logo, ani väčšie ciele. Poďme len tak diskutovať a uvidíme. Po desiatich rokoch sme veru uvideli. Uvideli sme deväť Eurolanche Invasion a množstvo iných aktivít, o ktorých píšem inde. A uvideli sme hlavne to, že zo skupiny podivínov z Európy sa stala skupina, ktorú sa neboja citovať popredné severoamerické a európske médiá a skupina, ktorá je v štáte Colorado už dobre známa.

Na Eurolanche som veľmi hrdý. Som hrdý na to, že je značkou, ktorá už existuje sama o sebe a plynulo kráča z roka na roka do budúcnosti, aby sa rovnako plynulo stala pevnou a pamätnou súčasťou minulosti.

Eurolanche Invasion I som bral ako zázrak. Eurolanche Invasion IX som bral ako návrat do strateného domova. Nesmierne som vďačný za moment, keď som po prvýkrát mohol vystúpiť z lietadla v Denveri. Bol to sen. Sen malého chlapca, ktorý kedysi potajomky pozeral nočné zápasy Colorada Avalanche vo svojej malej izbe. A odrazu stál v šatni Colorada Avalanche. Rovnaké pocity zažili ďalší účastníci nasledujúcich Invasion. Som rád, že Eurolanche sa tak svojim spôsobom stal továrňou na sny. Je jasné, že bez neho by sa do USA nikdy takmer nikto z nich nepozrel.

Myslím si, že môžeme byť hrdí všetci, ktorí sa fanklubu venujú na úkor vlastného voľného času. Dotiahli sme to ďaleko. O to viac budú zaväzujúce naše ďalšie kroky a sezóny. Veď história nás už naučila, že desať rokov zo spätného pohľadu nie je ešte až tak veľa. Dôležité sú konkrétne činy. A ak by aj niekto mal pocit, že viac dosiahnuť sa už nedá, tak verte, že vždy sa nájde méta, ktorú budeme chcieť pokoriť. 

Pokoriť, aby sme sa stali raz neoddeliteľnou súčasťou histórie Colorada Avalanche. Lebo ak Colorado a Avalanche sú večným spojením, nech je tomu tak aj v prípade Colorada Avalanche a Eurolanche.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
10/08/2017 - 18:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."