Viac článkov v slovenčine a češtine

Sakic o možných odchodech a tváři týmu

Sakic o možných odchodech a tváři týmuJoe Sakic se vyjádřil na adresu Zadorova, Duchenea či Butchera. Jak hodlá seskládat tým pro následující sezónu?

Ještě předtím, než odjel na charitativní golfový turnaj, stihl si během čtvrtečního rána Joe Sakic popovídat s Denver Postem. Hlavními tématy této konverzace byla například situace okolo stále nepodepsaného Nikity Zadorova, přestupní spekulace na adresu Matta Duchenea nebo ztráta exkluzivních vyjednávacích práv s bývalým obráncem Univerzity Denver Willem Butcherem, který si zvolil cestu volného hráče. 

Sakic, který uspořádal již dvacátý ročník turnaje pod názvem Celebrity Classic na podporu Food Bank of the Rockies, také plánuje dát šanci mladým obráncům. Chris Bigras, Andrei Mironov a Anton Lindholm by tak měli dostat příležitost probojovat se na soupisku Avalanche během tréninkového kempu, který proběhne příští měsíc. 

Související obrázekOdchod Nikity Zadorova je velmi reálný, pokud mu Sakic nenabídne vyšší plat.

Právě obránci by nakonec mohli být větším problémem, než se původně zdálo. Podepsaná je jen trojice ze základní sestavy Avs, a to Erik Johnson, Tyson Barrie a Mark Barberio. Omezený volný hráč Nikita Zadorov má namířeno do CSKA Moskva, pokud by mu Avs nenabídli vyšší plat. To může vypovídat o tom, že chce hrát na olympiádě a nedělá mu problém si na rok od NHL odpočinout. Silně pochybuji, že by takto perspektivní obránce, který loni převzal roli elitního beka Lavin, nenašel v zámoří práci. 

"Obě strany souhlasí s dvouletou smlouvou a už se řeší pouze to konečné číslo," naznačil směr jednání Sakic. "NHL nám dává na výše platů určitá pravidla, a tak se (Zadorov) v nějakém bodě musí rozhodnout, co chce." 

Sakic momentálně disponuje částkou 12,1 miliónů dolarů, ale moc dobře si uvědomuje, že Zadorov pro něj takovou cenu nemá. Navíc tím může naznačit, že do týmu hodlá přivést ještě další hráče, a tak si nemůže dovolit ruského beka příliš přeplatit. Olympiáda pro Sakica ale není tím důvodem, proč by měl Nikita odcházet do Ruska. 

Výsledek obrázku pro mikhail grigorenkoMikhail Grigorenko již KHL přednost dal. Bude ho Zadorov následovat?

"Nebudou tam hrát hráči z NHL, takže se evropští hokejisté nepoměří s těmi nejlepšími. Olympiáda bude tentokrát úplně jiný turnaj," vzkázal Sakic. 

Sakicova varování pro hráče ale nic neznamenají, pokud se do hry vloží Arkady Rotenberg. Předseda představenstva Ruské hokejové federace prohlásil, že se snaží přetáhnout do KHL všechny hráče, kteří na následující sezónu nemají podepsané smlouvy v zámoří, a pomoct tak ruské soupisce pro ZOH. Tímto stylem se mu podařilo získat již řadu hráčů, mezi nimiž je také bývalý forvard Avalanche Mikhail Grigorenko, někdejší zadák Montrealu Andrei Markov nebo Nikita Nesterov z Tampy Bay. Grigorenko do KHL odešel poté, co se stal v červnu volným hráčem. 

Výsledek obrázku pro matt ducheneO přestupu Matta Duchenea se hovoří v řádech měsíců, nabídky ale nepřicházejí.

Odchodu by se mohl dočkat také Matt Duchene, který je stále k dispozici pro výměnu. Sakic však očekává, že ho v příštím měsíci uvidí na tréninkovém kempu Colorada.  

"Podívám se na nabídky. Momentálně se ale vůbec žádná nerýsuje," řekl Sakic. "Ale případné nabídky určitě prozkoumám a zjistím, jestli by nás dané výměny zlepšily. Nikdy neříkám konkrétní jména, ale pokud by se objevila dohoda, která by dávala smysl a pomohla týmu na cestě, kterou se hodlá ubírat, opravdu o ni budeme uvažovat." 

Sakic jistě v posledních týdnech uvažoval i nad tím, jak přesvědčit Butchera, aby se nechal zlanařit pod smlouvu od Avalanche. Nepovedlo se a Will se stal ve středu volným hráčem. Sakic si ale z odchodu bývalého kapitána Denverské univerzity a vítěze Hobey Baker příliš nedělá. "Měl na to právo... Uvidí, jaké nabídky mu přistanou na stole a zjistí, kde by byl spokojený." 

Výsledek obrázku pro will butcherNadějný obránce Butcher zdá se být nenávratně pryč.

Sakic také hovořil o tom, jak seskládá svou obranou skvadru. Naznačil rovněž směr své přestupní politiky, pokud by se snad Mironov, Bigras i Lindholm ukázali jako neschopní naskočit do NHL a Duchenův trade výměnou za obránce by se nezdařil. Pak by Laviny podobně jako v loňské sezóně čerpaly z waiver listiny. 

"Rád je uvidím a podle toho, jak jim to půjde, se rozhodneme. Během tréninkového kempu se může stát mnoho věcí," řekl Sakic. "Chci dát těm mladým klukům šanci. Bude tady Lindholm, Mironov – od kterého očekávám, že týmu pomůže – a Bigras, jenž se bohužel loni zranil. Ale sezónu předtím měl dobrou. Nechceme, aby v tomto věku jen vysedával na lavičce. Potřebujeme jej ve hře." 

"Na waiver se určitě podíváme a možná přivedeme jednoho či dva hráče také odsud," dodal na závěr Joe Sakic. 

Kromě trojice mladých beků pak na tréninkovém kempu dostane prostor i volba Avalanche z roku 2013 Ben Storm, který bude bojovat o místo v sestavě v rámci zkušebního kontraktu. Na golfovém turnaji Joe Sakica se představil po boku dalších hráčů Avs.
Zdroj: The Denver Post

Jak dopadne dvojice Nikita Zadorov a Matt Duchene?
Oba z týmu odejdou
Oba v týmu zůstanou
Zadorov odejde, Duchene zůstane
Duchene odejde, Zadorov zůstane

Patrik Czepiec, Czech Republic, czepiec@eurolanche.com
18/08/2017 - 09:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."