Viac článkov o Global Series

Avs v prvom zápase vo Švédsku s prehrou

Avs v prvom zápase vo Švédsku s prehrouDo brány „domácich“ sa postavila jednotka Avs Semyon Varlamov a do brány „hostí“ sa postavila tiež jednotka Craig Anderson.

Zápas začali aktívnejšie Avs a už v druhej minúte išli Avalanche do presilovky. V presilovke boli Avs aktívny a najväčšiu šancu mal Landeskog. Úvod zápasu patril jednoznačne Avalanche, ktorý išli v siedmej minúte do vedenia keď Yakupov dostal peknú prihrávku spoza brány od Kerfoota a Yakupov strelou s prvej Andersona prestrelil. Lenže Avs sa tešili z vedenia len dvadsať sekúnd. Švédsky rodák Claesson peknou strelou príklepom od modrej nedal Varlamovovi šancu a bolo vyrovnané. Od tohto momentu bola Ottawa aktívnejšia ako Colorado. Najväčšiu šancu mal Stone v štrnástej minúte keď sa z ničoho nič dostal do samostatného úniku, Stone sa snažil zakončiť blafákom lenže netrafil bránu. Aktivita Ottawy dospela v šestnástej minúte k druhému gólu keď Oduya s tej istej pozície ako Claesson vystrelil príklepom a pred bránou stal veľmi dobre Stone, ktorý tečoval Oduyovu strelu. V posledných dvoch minútach Colorado pridalo lenže do prestávky vyrovnať nestihli a tak po prvej tretine bol stav 2:1 pre Sens

Druhá tretina nebola až taká zaujímavá ako prvá ale priniesla dva góly. Prvú šancu v druhej tretine mali hráči Ottawy. V druhej minúte po peknom sóle zakončoval Stone lenže netrafil bránu. V prvej polovici druhej tretiny boli aktívnejší „hostia“ lenže gól sa im dať nepodarilo práve naopak, v desiatej minúte bolo vyrovnané. Girard po peknom prieniku nabil Comeauovi a jeho delovku od modrej tečoval Kerfoot 2:2. Lenže o tri minúty opäť viedli Senators. Phaneufová strela Varlamovovi vypadla a DiDomenico už nemal problém skórovať. V závere tretiny sa dostal do samostatného úniku Nieto, bol faulovaný a tak si Nieto vyskúšal svoj prvý nájazd v kariére NHL. Nájazd nepremenil a tak po dvoch tretinách bol stav 3:2 pre Sens.

Tretiu tretinu začali opäť aktívnejšie Sens. Najväčšie šance mal Pageau v druhej a šiestej minúte. Väčšiu šancu mal v šiestej minúte keď sa dostal do samostatného úniku lenže Varlamov bol pozorný. V druhej polovici tretej tretiny Colorado pridalo s čoho pramenil vyrovnávajúci gól ktorý strelil MacKinnon .V trinástej minúte Landeskog zachytil na modrej rozohrávku Sens nahral Rantannenovi a ten v zapätí prihral MacKinnonovi, ktorý síce trochu zo šťastím vyrovnal. Do konca tretej tretiny gól nepadol obidva tými sa snažili neurobiť žiadnu chybu a tak sa išlo do predĺženia. V predĺžení rozhodol v prvej minúte Stone lenže gól mu pekne naservíroval Brassaed a Stone už nemal problém zakončovať do prázdnej brány a tak Sens vyhrali prvý zápas vo Švédsku. 


Oliver Kvartek, Slovakia, kvartek@eurolanche.com
10/11/2017 - 23:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."