Viac článkov v slovenčine a češtine

Varlamova trápi svalové poranenie

Varlamova trápi svalové poranenieBrankár Colorada Avalanche nedochytal posledný zápas. Opustil ho kvôli poranenému svalu. Zranenia hlási aj J.T. Compher a Sven Andrighetto.

Hráči Colorada Avalanche definitívne zažehnali hernú krízu, ktorá ich postihla na začiatku decembra. Veď v posledných 12 zápasoch majú bilanciu 8-3-1. Naposledy dokázali zverenci Jareda Bednara poraziť lídra Centrálnej divízie Winnipeg Jets. Víťazstvo však malo horkú príchuť, keďže brankárska jednotka Colorada duel nedochytala. Semyon Varlamov opustil zápas so svalovým zranením a svojmu tímu by mal chýbať do konca týždňa.

„Nie je to nič vážne. Ide o svalové poranenie, z ktorého by sa mal zotaviť čo najskôr,“ povedal pre Denver Post tréner Jared Bednar. Vedenie tímu aj napriek tomu povolalo z farmy Andrewa Hammonda. „Už dnes ráno na tréningu mi povedal, že sa cíti dobre, ale pre istotu mu dáme voľno. Nechceme uponáhľať jeho návrat. Teraz nás čakajú dva zápasy proti Columbusu Blue Jackets a Minnesote Wild a potom máme týždeň voľna.“

Množia sa zranenia

Posledný zápas proti Winnipegu Jets neodohral J.T. Compher, ktorý utrpel zranenie v dueli proti Torontu Maple Leafs, v ktorom strelil víťazný gól v predĺžení. Mladý, len 22-ročný americký útočník chýbal už v stretnutí proti New Yorku Islanders, v ktorom sa zase zranil Švajčiar Sven Andrighetto. Obaja hráči sú uvedení ako day-to-day, a podobne ako Varlamov budú svojmu tímu chýbať pravdepodobne až do 13. januára, kedy Colorado nastúpi proti Dallasu Stars.

„Doposiaľ sme boli relatívne zdraví, no teraz tu máme pár drobných zranení, ktoré sa však začínajú hromadiť,“ povedal Bednar. „Compher a Andrighetto sú v tej istej lodi, u oboch počítame s tým, že sa zo svojich zranení zotavia cez prestávku, ktorá nás čaká. Netrápi ich nič vážne, žiadne zlomeniny alebo komplikovanejšie poranenia, takže veríme, že už proti Dallasu budeme môcť s nimi počítať,“ dodal hlavný lodivod.

Foto: Denver Post


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
04/01/2018 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."