Viac článkov v slovenčine a češtine

Bernier druhou hviezdou týždňa

Bernier druhou hviezdou týždňaBrankár Colorada Avalanche dostal od vedenia ligy honor hviezdy týždňa.

Semyon Varlamov nedochytal zápas proti Winnipegu Jets kvôli poranenému svalu. Dvojka Colorada Avalanche, Jonathan Bernier, však ukázala, že je na ňu spoľah. Bernier sa stal plnohodnotnou náhradou za čo od vedenia ligy dostal cenu druhej hviezdy týždňa. 29-ročný brankár je len druhým hráčom Colorada, ktorého liga takto ocenila v aktuálnej sezóne. Tým prvým bol Nathan MacKinnon, ktorý dostal honor tretej hviezdy za siedmy týždeň.

Bernier sa dostal do brány už proti Winnipegu, kde striedal zraneného Varlamova. Celkovo tak v týždni nastúpil do troch zápasov, ktoré jeho tím dokázal priviesť do víťazného konca. Individuálne štatistiky rodáka z mesta Laval boli bravúrne. Priemer inkasovaného gólu na zápas mal 1,60 a percentuálnu úspešnosť zásahov zase 95,7 %. Jonathan Bernier si postupne pripísal 21 zákrokov v stretnutí proti Jets, ďalších 34 proti Columbusu Blue Jackets, ktorý okorenil 16. vychytaným čistým kontom v kariére a 34 striel kryl aj v dueli proti Minnesote Wild. 29-ročný Kanaďan si vylepšil aj svoju zápasovú bilanciu. V tejto sezóne nastúpil už na 17 zápasov, deväťkrát odchádzal ako víťaz.

Spoločnosť na pomyselnou pódiu mu robili útočník Bostonu Bruins Patrice Bergeron, ktorý sa stal prvou hviezdou týždňa hlavne vďaka štvorgólovej nádielke, ktorú si odniesli hráči Caroliny Hurricanes. Honor tretej hviezdy dostal kapitán Pittsburghu Penguins Sidney Crosby, ktorý si za posledných sedem dní pripísal do kanadského bodovania až osem bodov.

Foto: Zimbio


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
09/01/2018 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."