Viac článkov v slovenčine a češtine

Dobré správy, Kamenev začal s tréningom

Dobré správy, Kamenev začal s tréningomVeľký talent v zostave Colorada Avalanche sa zotavuje zo zranenia. Jeho návrat sa však nezadržateľne blíži.

Už je to presne osem týždňov, čo Vladislav Kamenev utrpel zlomeninu ruky. Mladý talentovaný Rus nedohral zápas proti Washingtonu Capitals, keď dostal tvrdý, ale čistý hit od amerického obrancu Brooksa Orpika. Kamenev si privodil zranenie pri svojom debute za Colorado Avalanche, no zdá sa, že ďalšiu zápasovú porciu za tento tím odohrá už čoskoro. Podľa najnovších správ 21-ročný rodák z ruského Orska už pred nejakou dobou začal s ľahkým tréningom na ľade.

Do NHL prišiel nový trend, ktorého sa drží aj vedenie Colorada. Totiž tímy sa snažia nezdieľať príliš informácií o zdravotných stavoch ich hráčov, preto sme dlho špekulovali o termíne, v ktorom by sa mohol Kamenev vrátiť do hry. Teraz však už vieme, že to nebude dlho trvať a hráč, ktorý na svojom drese nosí číslo #91 bude opäť súčasťou A-tímu Colorada. Je možné, že už po týždni voľna sa zapojí do kontaktného tréningu.

Netreba ho podceňovať

Samotný hráč je od svojho príchodu do organizácie Avalanche v tieni Samuela Girarda, spolu s ktorým prišiel z Nashvillu Predators ako protihodnota za Matta Duchenea. Je však dôležité pripomenúť si, že v Nashville považovali Kameneva za jeden zo svojich najväčších ofenzívnych talentov, čo dokazovali aj jeho individuálne štatistiky vo farmárskej súťaži. Dá sa predpokladať, že minimálne na dva týždne sa do AHL vráti. Pravdepodobne sa pôjde rozohrať do San Antonia Rampage.

21-ročný Rus je ďalším jagavým ofenzívnym prospektom v tíme Colorada. Pripojil sa tak k veľkej skupine, ktorú okrem neho tvoria J.T. Compher, Tyson Jost a Alexander Kerfoot. Hneď po trejde sa očakávalo, že Kamenev bude nastupovať ako krídlo v druhej formácii. Rovnaké úlohy bude mať asi aj po návrate, síce jeho dominantnou pozíciou, ktorou budil v AHL rešpekt je pozícia centra. Avs však už majú tento problém vyriešení. Pravidelne na vhadzovania chodia Nathan MacKinnon, Carl Söderberg, Kerfoot a Jost.

Vladislava Kameneva určite netreba podceňovať. Jeho individuálne štatistiky z posledných dvoch sezón sú báječné a ak všetko pôjde tak ako má, môže sa stať v budúcnosti kľúčovým hráčov nášho tímu. Coloradu sa posledné dni výsledkovo darilo, a hovorí sa, že víťazná zostava by sa meniť nemala, no mať v tíme hráča ako je Kamenev nie je na škodu. Práve naopak, ofenzívna sila tímu sa jeho príchodom ešte zväčší, čo je veľmi dôležité na ceste do play-off. Zdá sa, že nás čakajú ešte krajšie zajtrajšky.

Foto: Mile High Hockey


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
10/01/2018 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."