Viac článkov v slovenčine a češtine

Denverský týždenník

Denverský týždenníkPravidelný seriál o týždennom dianí v Colorade Avalanche.

Posledných sedem dní sa v Denveri začali diať veľké veci. Hráči Colorada nastúpili do troch dôležitých zápasov v boji o play-off a z možných šiestich bodov získali až päť. Rolu v tom určite zohralo aj domáce prostredie. Sledovali sme tak dva dominantné víťazstvá, ktoré by sa dali označiť aj ako debakle a jednu tesnú prehru proti momentálne najsilnejšiemu tímu v NHL.

Proti Calgary Flames sa Coloradu príliš nedarí. Túto sezónu sme sledovali už tretí vzájomný zápas v podaní týchto dvoch tímov, pričom prvé dva vyhrali hráči z kanadského celku. Tentokrát sa hráčom z pod Skalistých hôr podarila dokonala pomsta. Dlho to však vyzeralo, že tím z Alberty dokáže Avalanche poraziť aj po tretíkrát, veď v úvode druhej tretiny viedol 2:0, potom však prišiel veľký obrat, strelecká smršť podporená fantastickou produktivitou a bolo vymaľované. 5:2!

Už o dva dni pricestoval do Denveru snáď náš najväčší rival a najväčší súper v boji o play-off. Boli nimi hráči Minnesoty Wild, ktorí však v poslednom období strácajú dych. Už počas zápasu pôsobili unavene, aj keď Colorado nakoniec prestrieľali. Ktovie ako vyzerali na letisku, kde okrem svojej batožiny mali nabalený aj výprask 7:1, čo bolo najvyššie víťazstvo Avs v prebiehajúcej sezóne. Najmä Dubnyka musel bolieť chrbát.

Úspešný týždeň ukončil duel proti Nashvillu Predators, ktorí v posledných 17 zápasoch 15-krát odchádzali ako víťazi. Bod, ktorý sa podaril zverencom Jareda Bednara vydolovať má cenu zlata, aj keď treba skonštatovať, že dve tretiny boli domáci hráči lepším tímom a ešte dve minúty pred koncom základnej hracej doby viedli. Preto nás prehra môže veľmi mrzieť, ale pred začiatkom zápasu by sme bodík určite brali všetkými desiatimi.

Tri hviezdy

1. Nathan MacKinnon – 3+5

Najvážnejší adept na Hart Trophy. Pred zranením bol nezastaviteľný a v poslednom týždni opäť výraznou mierou prispel k úspechom svojho tímu. MacKinnon sa dvomi bodmi podieľal na obrate proti Flames a piatimi bodmi režíroval víťazstvo nad Wild. Vidieť ho bolo aj včera, kde si na konto pripísal jednu prihrávku a natiahol tak svoju bodovú šnúru už na päť zápasov.

2. Mikko Rantanen – 2+4

Druhý najproduktívnejší hráč tímu a dvorný „parťák“ MacKinnona. Túto sezónu je už pravidlom, že keď skóruje Mack prihráva mu Mikko a naopak. V rovnakom duchu pokračovala táto spolupráca aj v poslednom týždni. Rantanen začal bodové hody diétou proti Flames, kde si zapísal „len“ jednu asistenciu. Proti Wild strelil gól a na ďalšie tri prihral. Včera večer svoju bodovú zbierku obohatil o jeden gól, ktorý však nebol víťazný. Ktovie ako by zápas vyzeral, keby fínsky útočník trafil prázdnu bránu ešte za stavu 1:1.

3. Tyson Barrie 2+3

Aj meno Tysona Barrieho sa v polovici sezóny spomínalo ako medzi možnými adeptmi na víťazstvo Norris Trophy. Isté obdobie dokonca viedol kanadské bodovanie obrancov, no potom prišlo zranenie, ktoré ho zastavilo v rozmachu. Tento týždeň sme však v akcii videli starého dobrého Barrieho, ktorý podporoval ofenzívu a robil si svoju prácu aj v defenzíve. Bodoval vo všetkých troch zápasoch a celkovo si z tohto týždňa odnáša päťbodovú nádielku.

Ľadová triešť

  • Colorado je elitným tímom v počte víťazstiev na domácom ľade, čo je azda najväčší rozdiel oproti minulej sezóne, kedy doma nevedeli vyhrať ani prd
  • V tomto ohľade je v NHL len jeden silnejší tím, Nashville Predators
  • Play-off vyzerá stále nádejne, čo by sme za to dali minulý rok o tomto čase
  • Nathan MacKinnon
  • Kráľ sa vrátil, nech žije kráľ
  • Snáď čoskoro nezomrie
  • Mack si prvýkrát v kariére môže merať pipíky s najlepšími, totiž konečne prekonal hranicu 30. gólov v jednej sezóne
  • Podobný míľnik spomedzi hráčov Colorada naposledy pokorili Joe Sakic a Milan Hejduk ešte v sezóne 2006/07
  • MacKinnon zároveň strelil 10. víťazný gól v sezóne, čo sa žiadnemu hráčovi nepodarilo od roku 2000/01.
  • Ktovie, či mu to bude na niečo platné.

Preview

Tento týždeň nás čakajú tri zápasy, dva na súperových klziskách. Postupne Colorado narazí na Chicago Blackhawks, Columbus Blue JacketsArizonu Coyotes. Momentálna forma hovorí jasne v prospech celku z Denveru, aj keď zápasy na štadiónoch súpera tento rok absolútne nezvládajú. Nebude preto prekvapením, keď vyhrajú všetky tri alebo len jeden.Tak či onak, máme sa na čo tešiť.

Páčil sa vám výkon našich chlapcov v poslednom týždni?
Áno
Možno
Nie
Som Ficovolič je mi to jedno

Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
05/03/2018 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."