Viac noviniek z fanklubu

Príbeh úteku 11-ročného chlapca

Príbeh úteku 11-ročného chlapcaDojímavý príbeh, o ktorom hovorí celý svet, má šťastný koniec.

O jeho ľudskom osude informovali všetky celosvetové médiá vrátane CNN, BBC, Daily Mail, ale aj celebrity ako napríklad Khloe Kardashian. 
 
Hassan, 11 ročný chlapec, ušiel pred pár dňami pred vojnou na Ukrajine. Mama ho posadila samého na vlak, lebo s ním nemohla ísť. Telefónne číslo jeho brata mu napísala na ruku. Keď sa Hassan dostal na hranicu so Slovenskom, jeho fotografie sa okamžite stali celosvetovo známe. V hlavnom meste Bratislava sa napokon pridal k svojim súrodencom.
 
 
Dobrí ľudia nezaháľali a snažili sa do Bratislavy dostať Hassanovu mamu a babku. Napokon sa to podarilo. Najviac sa o to postaralo Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže /ZKSM/.
 
 
Bohužiaľ, nebolo to po prvýkrát, keď táto rodina utekala pred vojnou. Mama z Ukrajiny v minulosti žila so svojim sýrskym manželom v Sýrii, kde pred rokmi vypukla občianska vojna. Mama s deťmi ušla, otec už nestihol…
 
 
Hassan a jeho súrodenci sa v utorok večer konečne stretli so svojou mamou a babkou na Slovensku. Hassan dostal od Eurolanche malú pozornosť - šiltovku a rúško Colorada Avalanche. Keďže je o tento príbeh obrovský záujem, nepochybujeme, že sa im dostane ďalšej významnej pomoci.
 
 
Ďakujeme všetkým, ktorí tejto rodine pomohli. Ďakujeme všetkým štátnym zamestnancom, organizáciám a dobrovoľníkov za pomoc a solidaritu, ktorú ponúkajú utečencom na Slovensku.
 
Foto: Polícia slovenskej republiky
 

Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
18/03/2022 - 11:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."