Začala sa Eurolanche on Tour XVI
Eurolanche, najväčší fanklub Colorada Avalanche na svete, odštartoval v piatok 2. januára 2026 najdlhší výlet svojich členov v histórii - Eurolanche on Tour XVI. V poradí šestnásty zájazd fanúšikov Avs je posledným, ktorý po vyše 17 rokoch od prvej Eurolanche Invasion organizuje predseda fanklubu.
V programe Eurolanche on Tour XVI nebudú chýbať návštevy tradičných miest v rámci štátu Colorado, ale ani nové lokality, ktoré na svoj čas čakali dlhé roky. Nemenej zaujímavým bude road trip do Las Vegas autom tam a späť, ktorý sám o sebe prinesie návštevu top miest na ceste medzi Coloradom a Nevadou.
Hlavným bodom programu bude návšteva siedmich zápasov Colorada Avalanche proti Ottawe, Columbusu, Torontu, Nashvillu, Washingtonu, Anaheimu a Philadelphii. Ide všetko o súperov, ktorí už v minulosti boli súčasťou tripov s Eurolanche.
Eurolanche tentoraz presiahne hranicu 100 navštívených zápasov Avalanche v rámci projektu Eurolanche Invasion/Eurolanche on Tour XVI. Pripomíname, že táto neskutočná séria sa začala ešte v sezóne 2008/09. Detailné štatistiky ohľadom všetkých zápasov a bilancií v rámci tohto historického míľnika budú zverejnené neskôr.
Vďaka projektu Eurolanche on Tour sa v rokoch 2008-2025 dostalo na 98 zápasov Colorada Avalanche presne 110 fanúšikov z 13 krajín. Bilancia zápasov je 55-33-10.
Z bezpečnostných dôvodov bude spravodajstvo z Eurolanche on Tour XVI vyzerať inak ako v minulosti. Počas konania zájazdu nájdete niektoré informácie z jeho priebehu na sociálnych sieťach fanklubu na Facebooku, Instagrame, X a Bluesky.
Kompletné informácie vrátane detailného denníka, itinerára a fotografií budú na weboch Eurolanche.com a Tour.Eurolanche.com publikované až po návrate účastníkov do Európy.
Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
03/01/2026 - 15:07