Viac článkov v slovenčine a češtine

Mladík Meurs poskytl rozhovor Eurolanche

Mladík Meurs poskytl rozhovor EurolancheFanklub Eurolanche získal rozhovor s talentem, který míří do své poslední sezony v OHL.

Garret Meurs je nadějný centr hrající v juniorské lize OHL za Plymouth Whalers. V roce 2011 byl draftován Coloradem Avalanche v 5. kole z celkově 123. pozice. Nyní ho čeká poslední rok v OHL. Vedení Colorada se potom bude muset rozhodnout, zda-li tomuto talentovanému útočníkovi nabídne smlouvu, nebo jej jako volného hráče nechá odejít. Garrett ovšem doufá, že se dostane na soupisku Lake Erie Monsters a popere se o to, aby si splnil sen každého hokejisty – zahrát si v NHL.

Meurs získal v minulé sezoně 53 bodů (20g, 33a) v 67 zápasech. Všechny tři kategorie byly jeho nejlepší výsledky v jeho dosavadní juniorské kariéře. V play-off si z důvodů zranění nezahrál. Dříve získal 34, respektive 41 bodů v jeho prvních 2 sezonách v OHL. Celkem si zahrál ve 20 utkáních v play-off. Narodil se v roce 1993 v Kanadě.


Všechny své juniorské zápasy v kariéře jsi sehrál v Plymouth Whalers. Jaká je tvá nejhezčí vzpomínka?

Nemám nějakou určitou nejhezčí vzpomínku, protože bych mohl vybrat každou vzpomínku. Ne, opravdu, mé působení u Plymouth Whalers bylo úžasné a já nemůžu vybrat nějakou konkrétní vzpomínku.

Whalers byli vyřazeni v 2. kole play-off v minulé sezoně týmem Kitchener Rangers-po 7-zápasové bitvě. Vedli jste 3:2 na série. Co jste jako tým udělali špatně?

V posledním zápase základní sezony jsem se zranil, což je dost nešťastné, jelikož celý rok dřeš na play-off a pak si ho ani nemůžeš zahrát. Ale jako tým jsme měli ve 2. kole pár dalších zranění, což negativně ovlivnilo celý náš tým. Měli jsme šanci, bohužel jsme to nedokázali dotáhnout do konce. To je to, co si starší hráči vezmou pro příští rok jako extra motivaci.

Jak by jsi ohodnotil minulou sezonu v Plymouth?

Minulá sezona pro nás skončila skvěle, jelikož nám chyběly 2 body k prvnímu místu. Šli jsme do play-off s velkým sebevědomím, bohužel se nám nepodařilo projít přes 2. kolo, ale doufám, že se nám to letos podaří a přejdeme přes něj.

Chystáš se na poslední sezonu v OHL. Jaká jsou tvá očekávání?

Do tohoto roku se chystám především zlepšit svou hru a pomoci týmu vyhrát v každém utkání.

Avs si tě vybrali v pátém kole draftu v roce 2011. Udržuje s tebou organizace Avalanche nějaký druh stálého kontaktu? Jak funguje vztah mezi prospekty a týmem, který si je vybral během jejich působení v juniorce?

Jsem ve stálém kontaktu s organizací Avalanche. Pokud jsou na jednom z mých zápasů, tak mi pokaždé dají vědět, co jsem udělal dobře nebo v čem se mám zlepšit. Vztah prospekt - organizace je výborná, hlavně v tom, že organizace chce od svých prospektů co nejlepší výsledky a jsou pokaždé ochotni nabídnout jim zpětnou vazbu a říct, na čem ještě potřebují zapracovat.

Jaké jsou tvé osobní plány na následující sezónu po ukončení tvé juniorské kariéry?

Mým cílem je stát se profesionálem a hrát za Lake Erie. Pak budu na sobě pracovat co nejvíc, abych se dostal až do NHL.

V OHL máš hodně bodů, ale zároveň i mnoho trestných minut. Věděl by si popsat svůj styl hry? Jsi silový hráč? Věděl by ses přirovnat k nějakému současnému hráči Avs?

Během hry se hodně nadělám, ale kvůli své výšce se za silového hráče velmi považovat nemůžu. Sám sebe spíše považuji za tvůrce hry. Co se týče současných hráčů, tak si nejsem jistý ke komu se přirovnat.

Myslíš si, že skutečnost, že si pravý křídelník hrající na pravou stranu ti může pomoci v tvé hokejové kariéře? V tomto ohledu není mnoho tobě podobných hráčů.

Tato skutečnost podle mě moc neovlivní, protože mnoho křídelník dokáže hrát i levé, i pravé křídlo. Vím, že navzdory všemu je nejlepší cestou tvrdá práce.

Jaký je tvůj názor na výluku?

Výluka je opravdu velmi nešťastná, protože vždy rád sleduju hokej. Vše však musí být férové ??a o to tady v první řadě vlastně jde.

Ještě na konec, jaké jsou tvé záliby (samozřejmě kromě hokeje)? Jak trávíš svůj volný čas?

Rád chodím ven se svými spoluhráči. Kromě toho rád hraji videohry a dělám všechny sporty, ve kterých jsem alespoň trochu dobrý.

Autor pôvodnej verzie rozhovoru: David Púchovský

Pomoc s prekladom: Michal Hežely

Další exkluzivní rozhovory pro Eurolanche:


Marian Nikl, Czech Republic, eurolanche@eurolanche.com
02/10/2012 - 16:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."