Viac článkov v slovenčine a češtine

Interview s Mauldinem ze Švýcarska

Interview s Mauldinem ze ŠvýcarskaEurolanche vyzpovídalo bývalého útočníka "Lavin".

Greg Mauldin (30) podepsal s Avs jednoroční kontrakt v roce 2010. Po začátku sezóny za Lake Erie byl povolán zpět do Avalanche. V jeho prvním zápase 12. listopadu 2010 vsítil svůj první gól v NHL proti týmu jenž jej draftoval, Colombusu Blue Jackets. Mauldin zůstal s Avalanche celkově 29 zápasů, než byl povolán zpět na farmu do Lake Erie, kteří bojovali ve své první účasti play-off.

Po slibném startu sezóny za Lake Erie v 2011/12 přišlo zranění, ale nakonec skončil třetí v týmovém bodování. Toto léto Mauldin podepsal jednoroční kontrakt s HC Fribourg-Gottéron ve švýcarské NLA.

Fanklub Eurolanche jej vyzpovídal v jeho novém domově Patinoire St. Leonard ve Fribourgu.

Jak se zatím máš ve Fribourgu, Švýcarsku?

Zatím je to dobé. Je to o mnoho jiné než ve USA a odkud pocházím. Fribourg je docela male město, nebyl jsem na to zvyklý. První dny jsem s tím tak trochu bojoval, ale teď si na to již zvykám.

Co si myslíš o týmu a o celé organizaci Fribourg-Gottéron?

Líbí se mi tým i spoluhráči. Jsou to přátelé. Máme spolu hodně zábavy a hodně vtipkujeme. Celá organizace je skvělá. Myslím, že se mnou zacházejí dobře. Krásné místo k bydlení, všechno zatím bylo skvělé pro mě. Očividně celý klub i fanouškama jsou neuvěřitelní. Není to jako ve Státech, je to jiné. Tady to je jako kdybyste byli z Fribourgu a a vyrostli ste tu. Toto je tvůj tým, to jsou tvý fanoušci. V Americe fandí každý jinému týmu, zde je to jako rodinná atmosféra. Vážně se mi to líbí.

Jak se ti líbilo v Coloradu a Lake Erie? Jaké máš pocity z organizace?

To pro mě bylo opravdu dobé. V Lake Erie jsem měl to štěstí mít dva skvělé trenéry. Davida Quinna a Davida Olivera. Znám Davida Quinna od mých 17 let, takže spolu mámě nějakou historii. Mít jeho jako kouče bylo opravdu parádní, je to opravdu dobrej chlap. Mohu si s ním kdykoliv promluvit. A Colorado bylo take famózní. Jak víte, hrát v NHL byl vždy můj cíl. Colorado bylo vždy jedním z mých oblíbených týmů. V šatně jsem měl místo vedle Joe Sakica, to pro mě bylo opravdu fascinující sedět hned vedle jeho proskleného místa. Měl jsem troche strach se toho dotknout protože to byly Joe Sakikovo stare věci. Colorado je krásné místo a fanoušci jsou taktéž skvělí.

S jakým hráčem Avalanche jsi si nejvíce užil hraní?

Je jich mnoho. Byla zábava hrát s Mattem Duchenem a podobnými lidmi ale pravděpodobně nejvíc jsem si užil hraní s Cody McLeodem protože jsme spolu hráli hodně ve třetí a čtvrté lajně. Vždy si rád popovídal na lavičce a je to vtipný člověk, takže jsem si hraní s nim vždy užil. A také jsem  věděl, že to vždy bude s ním o fyzické hře a já musím být připraven. Díky němu jsem měl jednodušší přechod z AHL do NHL

Jaké to bylo být povolán z AHL abys hrál svůj první zápas v NHL?

To bylo opravdu dobré, protože předtím jsem byl povolán s jinými tými, ale vždy to bylo tak na den nebo podobně. Tentokrát, když zavolali aby mě povolali jsem věděl, že jsem hrál dobře a zasloužil jsem si to. Když vás trenér volá do jeho kanceláře a říká vám, že se zlepšujete, začnete cítit, že všechna ta tvrdá dřina stojí za to. První zápas byl proti Colombusu Blue Jackets, tým, který mě draftoval, takže to pro mě skvělé hrát proti nim a skórovat v tomtéž zápase.

Co jsi měl nejradši na celé organizaci Avs?

Opravdu se mi líbila lokalita, kde leží Denver. Lidé vás poznávají, ale né tolik aby to bylo zdrcující. Organizace Avs je dobrá ve všem. Pamatuji si své začátky zde, byl jsem v hotelu dva měsíce, vždy se o mě starali s respektem. Vždy byli otevřeni komunikaci. Dávali vám vědět co máte udělat nebo kam máte jít. Je to koneckonců prvotřídní organizace

Na jaký moment jsi nejvíce hrdý v Coloradu?

Na zápas proti Minnesotě doma v Denveru. Tenkrát jsem měl čtyřbodový zápas. Dal jsem dva góly a na další dva nahrál, byl jsem vyhlášen první hvězdou večera. Je to úžasné když vyjdete ven a všichni vám gratulují.

Teď zpátky ke Švýcarsku. Hraješ za HC Fribourg-Gottéron. Proč jsi se rozhodl přijít právě sem a hrát zde?

Na výběr bylo několik zemí, kde bych mohl hrát. A můj bývalý kouč z univerzity, Bill Gilligan, dřív koučoval tady ve Švýcarsku a Rakousku a říkal mi, že Švýcarsku je pro hokej dobrá země. Vím, že tady kvůli pravidlům může být v týmu jenom 8 cizinců, z nichž jen 4 mohou nastoupit k jednotlivým zápasům. V jiných zemích, jako je Německo, může hrát až 8, nebo 9 hráčů. Takže když přijdete sem a hrajte v NLA, tak si myslím, že je to jako pocta, dostat se mezi ty čtyři na ledě. Byl jsem ve Švýcarsku, když jsem byl mladší a vím, že se mi tu líbilo. A vím od dalších lidí, jako je třeba můj spolubydlící z univerzity, že by to byla zábava tady hrát. Navíc se tu i pěkně žije, takže si myslím, že má zatím pravdu.

Jaký je rozdil mezi NLA a NHL?

Hlavně cestování. Obvykle je zde cesta na zápas dlouhá dvě nebo tři hodiny busem, zatímco v NHL má každý tým své vlastní letadlo a létáte na zápasy. Zde můžete spat ve své vlastní posteli po každém zápase což je pohodlné. V NLA mám určitý režim který si pravidlně plním. Zápasy jsou téměř vždy ve stejné dny. V NHL to nikoho nezajímá, hrací zápasy jsou každý den. Potom je ten hokej odlišný. V Americe na menším kluzišti dostanete mnohem častěji hit a nemáte tolik času dělat hru. Tady si můžete udržet rychlost a máte vice místa a času tvořit svoji hru.

Jak plánuješ svoji hokejovou budoucnost? Zůstaneš zde nebo půjdeš zpět do Ameriky?

Doufám, že budu moci hrát jak jen to bude možné ať je mi 40 nebo I víc! Nevadilo by mi zůstat zde, užívám si to, ale jestli budě šance hrát zase v NHL celou sezónu, vrátil bych se, ale teď jsem tady a zůstávám.

Nezmeškejte žádné z exkluzivních interview fan klubu Eurolanche. Zde najdete vše.


Ales Bubilek, Czech Republic, ales@eurolanche.com
08/11/2012 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."