Viac článkov v slovenčine a češtine

Stále žiadny pokrok

Stále žiadny pokrokMinulý týždeň sa obnovili rokovania medzi NHL a NHLPA. Ale ani intenzívne rokovania v priebehu niekoľkých dní nepriniesli žiadny pokrok.

Súhrn rokovaní medzi NHL a NHLPA:

7.november:Cez sedem hodín rokovali minulý utorok zástupcovia NHL a hráčskej asociácie NHLPA, ktorí sa snažili zachrániť aspoň časť tejto sezóny. Obsah svojich rozhovorov v New Yorku odmietli obe strany komentovať. V tento deň sme všetci dúfali , že sa konečne objavia prvé pozitívne správy ale márne. A nedočkali sme sa ani celý týždeň.

8.november:Ani druhý deň rokovania minulý týždeň medzi zástupcami NHL a hráčskej asociácie NHLPA o novej kolektívnej zmluve v New Yorku dohodu nepriniesol. Po päťhodinovej stredajšej schôdzke sa rovnako ako v utorok nikto z účastníkov nechcel vyjadriť k tomu, či došlo k nejakému posunu v rokovaniach.

NHLPA podľa špekulácií zámorských médií predložila v tento deň návrh, aby v úvodných dvoch rokoch novej kolektívnej zmluvy klesol podiel hráčov na 53 percent. Až v treťom roku by sa delili výnosy pomerom 50:50, ako to chcú vlastníci klubov zaviesť už teraz.

"Stále máme pred sebou veľa práce," uviedol komisionár NHL Gary Bettman. " O rokovaniach hovoriť nebudem, pretože si nemyslím, že by to niečomu prospelo," vyhlásil.

9.november:Ďalšie päťhodinové rokovanie absolvovali minulý štvrtok v New Yorku zástupcovia NHL a NHLPA, ktorí sa snažili dohodnúť na novej kolektívnej zmluve. K dohode opäť nedospeli a ďalej sa odmietali vyjadrovať k obsahu rozhovorov.

10.november:Ani tento deň nepriniesol žiadny pokrok.

"Mali sme za to, že sme si ohľadom štruktúry dohody výrazne bližšie, než sa zdalo. Oni nám ale povedali, že sme od seba veľa, veľmi ďaleko, "komentoval Donald Fehr

Stav rokovaní po minulo piatkovej schôdzke , ktorú jej aktéri opúšťali značne nahnevaní a frustrovaní. Podľa zámorských médií došlo v rokovaní v hádku, keď obe strany zistili, že sa ich predstavy o vyriešenie finančných otázok líši približne o 380 miliónov dolárov.

11.november:Dopoludnia obe strany zostali v telefonickom kontakte a popoludní absolvovali obed v miestnej reštaurácii, kde Bill Daly a Steve Fehr naplánovali ďalšie rokovania na nedeľu.

12.november:Nedeľné rokovania medzi NHL a NHLPA trvalo len 90 minút!! Obe znepriatelené strany sa nezhodli na otázkach týkajúcich sa zmlúv hokejistov a po 90 minútach sa rozišli.

Vedenie NHL chce obmedziť hráčske zmluvy maximálne na päťročnú dĺžku a okrem iného by rado zakázalo kontrakty aké napríklad v minulosti podpísali Iľja Kovaľčuk, Roberto Luongo alebo Marián Hossa. NHLPA takéto niečo neakceptuje a NHL nehodlá ustúpiť. A Bettman sa vyjadril "na ústupky je už neskoro. "

Kedy prebehne ďalšie rokovanie, nie je zatiaľ jasné. "Budeme konať. Myslím, že pauza nebude trvať dlho," vyhlásil Daly

Ak to takto pôjde ďalej tak s dohodou rátajme do dvoch rokov. Ale hráči musia pochopiť kto je tu šéf!

Tento týždeň neprebehlo ešte žiadne formálne rokovanie medzi NHL a NHLPA.Nastalo ticho!

Steve Fehr v pondelok vyjadril svoju vieru v rýchle dosiahnutie kolektívnej dohody v momente, kedy obe strany urobia v rokovaniach prielom. „Na jednej veci sa Bill Daly a ja zhodneme – "keď príde ten správny moment, dohoda bude dosiahnutá veľmi rýchlo,“ skonštatoval Fehr, ktorý dodal, že hráčska asociácia je pripravená aj na zahrnutie mediátora, na čo NHL nie je pripravená: „Mám dojem, že ligu to veľmi nezaujíma.

Včera Bill Daly naznačil, čo bude liga v najbližších dňoch robiť – čakať na ďalší krok zo strany hráčov.

My sme skončili s predkladaním návrhov. Uvidíme, čo chcú robiť ďalej,“ skonštatoval Daly.

V poslednej dobe sa neustále premýšľa nad tým, či sa rokovania v zámorí vôbec niekam posúvajú. Vyzerá to, ako by sa rozpory medzi NHL a NHLPA mali viesť donekonečna. Sčítanie strát sa zatiaľ zastavilo na čísle 326 zápasov. Nedávno sa navyše zrušilo populárne Winter Classic, v ktorom sa v januári mali stretnúť Detroit s Torontom.

Momentálne všetci len krútime hlavou a nechápavo sa pýtame: "Tak kedy už sa to niekam posunie ...?"

Ale Wayne Gretzky srší optimizmom: "Do šiestich týždňov sa bude hrať".

"Prechádzame teraz bolestným obdobím, ale ja dúfam, že v najbližších piatich alebo desiatich rokoch budeme mať viac fanúšikov, ktorí si budú túto hru užívať a budú ju milovať. Pracovné výluky nemá nikto rád, nikto z nich nie je šťastný. Dúfajme, že preváži názor chladnejších hláv a počas štyroch alebo šiestich týždňov sa dohodnú, aby získali späť starých fanúšikov a priviedli aj nových, " Wayne Gretzky.

Ale pre nás fanúšikov je ťažké pozorovať ako sa nevedia dohodnúť. V podstate nám to je jedno o čo sa stále naťahujú. My len chceme aby sa konečne začalo hrať a mohli sme chváliť výkony našich obľúbených hráčov alebo s ústami dokorán sledovať zákroky Varlamova a hovoriť si "Ako to len ten Varly mohol zase chytiť ..." Ale my len vidíme G. Bettmena ako vystúpi pred kamery a povie "ďalšie zrušene zápasy". Ale mne osobne sa už hnusí počúvať piskľavý hlas Garyho Bettmena!


Katka Ligacova, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
14/11/2012 - 19:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."