Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor so Stastnym z Nemecka

Rozhovor so Stastnym z NemeckaFanklub Eurolanche získal od nemeckého spolupracovníka exkluzívny rozhovor s Paulom Stastnym.

Phili Caspari pracuje pre web a týždenník s názvom The Munich Eye, ktorí publikuje všetky správy v anglickom jazyku pre medzinárodnú komunitu žijúcu v Mníchove a v okolí Bavorska. Do média prispievajú väčšinou reportéri, ktorých primárnym jazykom je angličtina. Viac o The Munich Eye si môžete prečítať na tomto odkaze. Philip sa stretol s Paulom Stastnym v hale v hoteli v utorok, kde prebiehala verejná debata so Stastnym i za účasti fanúšikov. Nasledujúci rozhovor získal fanklub Eurolanche.

Philip Caspari s Paulom Stastnym.

Aké sú tvoje prvé pocity z Mníchova?

(pije bavorské pivo Weissbier) Je to pekné mesto, jedno z najlepších v Európe. Navštevujem Vianočný trh a mesto 4-5 krát do týždňa, aby som to tu preskúmal. Máme dobrých chalanov, tím je mladý.

Ako sa ti páčia párty so spoluhráčmi?

Teraz dosť zle, pretože som zmeškal Oktoberfest. Ale vrátim sa na Oktoberfest 2013 (úsmev).

Čo si myslíš o miestnych fanúšikoch?

Sú blázniví! HUMBA! (keď hráči zakričia tento pokrik, fanúšikovia bláznivo povzbudzujú) Navrhol by som to zaviesť v NHL, ale fanúšikovia NHL nie sú dosť vášniví, aby sa zapojili do niečoho podobného. Fanúšikovia v Európe sú vášniví, lebo tu je väčšia intenzívnosť a energia. V USA je to o tom, že hráš hociktorý deň.

Čo hovoríš na ďalší zápas proti Norimbergu?

Teším sa. Bude to sranda hrať proti môjmu staršiemu bratovi. Užijem si túto možnosť, keďže sa to nedeje často.

Koľko hokejok zlomíš za zápas?

Zvyčajne zlomím jednu na zápas, keďže som center a chodím na vhadzovania. V USA niekedy použijem za zápas tri.

Čo sa ti najviac na Európe páči a čo ti z USA najviac chýba?

Zvykol som si byť v Európe. Moja rodina pochádza z Európy, strávil som tu veľa času. Chýba mi môj televízor a seriály, komfort môjho vlastného bývania. Sú to ale len malé veci, je ľahké sa prispôsobiť.

Mal si aj ponuky od iných tímov a prečo sa rozhodol prísť do Mníchova?

Rovnaký agent, ktorého má aj Wheeler, počul o klube len to najlepšie. Je to vzrušujúce hrať v Európe hokej. Prišiel som si sem zahrať s Wheelerom. Teším sa na hráčov, s ktorými si môžem dobre zahrať. Som tu šťastný.

Kedy sa podľa teba vráti NHL? Myslíš si, že sa zruší celá sezóna?

Ďalší dátum pre začiatok je určený na 14. decembra. Bolo by super byť späť doma, špeciálne na Vianoce, ale nestresujem sa. Zameriavam sa teraz na Mníchov.

Paul Stastny pozdravil aj členov Eurolanche, spomenul si na ich pravidelné výjazdy do Denveru a dúfa, že sa čoskoro s ním stretneme.

Stastny sa stal štvrtým hráčom Colorada Avalanche, ktorý podpísal kontrakt v Európe. Na zmluve sa dohodol s nemeckým tímom EHC Red Bull Mníchov. Stal sa populárnym medzi fanúšikmi a vyhral v prvých piatich zápasov. Prvá prehra prišla až naposledy cez víkend. V šiestich zápasoch získal šesť bodov za dva góly a štyri prihrávky.

Autor rozhovoru: Philip Caspari

Nezmeškajte aj ďalšie exkluzívne rozhovory fanklubu Eurolanche s bývalými, súčasnými hráčmi i nádejami Colorada Avalanche na tomto odkaze.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
05/12/2012 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."