Viac článkov v slovenčine a češtine

Colorado v prestavbe

Colorado v prestavbeKaždý tím sa pokúša urobiť zmeny tak, aby to fungovalo. Ako to robí Colorado?

Každý tím sa pokúša urobiť zmeny tak, aby to fungovalo, napr. vsadiť na mladých hráčov, ktorých získali v drafte - ale nie, aby to bolo príliš skoro, pretože hráč potrebuje na NHL dozrieť, alebo sa generálni manažéri snažia robiť výmeny s vierou že urobili správny krok, aby pomohli svojmu tímu.

Keď Joe Sakic oznámil ukončenie kariéry, dramaticky to zmenilo celú organizáciu. Joe tým symbolicky potvrdil prestavbu tímu.

Colorado Avalanche je 3 roky v prestavbe. Draftovali Duchena, O´Reillyho, Landeskoga, Siemensa. To sú top picky. Samozrejme predtým draftovaní Elliott, Barrie, Hishon. A potom sa nebáli robiť trejdy - Mueller, Fleischmann, Downie, McGinn, O´Byrne, Varlamov, Liles. Pri tomto sa treba zastaviť, že Colorado nie je draftový tím, že získali na drafte dvoch troch hráčov, ktorí chýbali tímu, podobne ako v Chicagu - Toews a Kane alebo v Pittsburgu Crosby a Malkin.

Takže draftovali sme a potom sme robili rozsiahle výmeny, kde sme sa nebáli vymeniť Shattenkirka (v zálohe Elliott, Barrie, takže ľahko ho vedenie mohlo vymeniť) a Stewarta, ktorému po zranení klesla forma. A získali sme Erika Johnsona a draftovali sme Siemensa v podmienenej voľbe draftu. Podpísali sme na trhu voľných hráčov Giguera, Parenteaua, O´Briana, teraz Zanon a to napovedá, že je dosť obrancov, takže by Colorado malo spraviť ešte nejaký veľký trejd? Alebo zrejme stačí podpísať jednu, možno dve hviezdy a sme "hotový". Uvidíme! Každopádne, ak majiteľ Kroenke pustí viac peňazí, tak je to všetko reálne.

A prestavba bude za tri roky kompletná, hotová, už teraz sme zmenili status. Nemáme status "tímu v prestavbe" ale "tím s potenciálnou budúcnosťou v dohľadnej dobe".

Takže čo sa týka prestavby, škoda že je výluka, myslím, že Colorado bežalo na dlhú trať, vedenie počúvalo kritiku fanúšikov. Aby sme my fanúšikovia neskôr mohli uznať, že to zvládli a spravili perfektne. Už len trejd McGinna, Sgarbossu za Galiardiho a Winnika... "To bola paráda"! Ako poskladali tím výmenami a draftom, to je proste paráda. A to sme my fanúšikovia nevideli hneď. Ale vedenie áno. Spravili čo bolo treba a teraz ich môžeme ospevovať.


Katka Ligacova, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
23/12/2012 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."