Viac článkov v slovenčine a češtine

Lockout skončil, spor s KHL na obzore

Lockout skončil, spor s KHL na obzoreNie, nie je to sen!

Pred 4 dňami sa skončil lockout! Ak nemôžete stále tomu uveriť nie ste jediný! Áno, máme hokej v roku 2013! Najhlúpejšia, najviac zbytočná vec v histórii športu nakoniec skončila v ranných skorých hodinách v nedeľu , kde NHL a NHLPA súhlasila s novou desať ročnou kolektívnou zmluvou.

Nová kolektívna zmluva medzi NHL a hráčskou asociáciou by podľa Billa Dalyho mala byť ratifikovaná v sobotu. O deň neskôr by kluby mali odštartovať tréningové kempy a potom začať skrátená sezóna so 48 zápasmi. Novú zmluvu schválili už majitelia tímov prostredníctvom hlasovania Rady guvernérov. V piatok a v sobotu by ju mali schváliť hráči a v nedeľu sa asi otvoria prípravné kempy.

NHL by mala odštartovať 19 januára. Prípravne kempy by mali začať 13 januára .Momentálne teraz prebiehajú len neformálne tréningy bez trénerov, keďže ešte nemajú povolenie zúčastňovať sa na nich.

Ak sa ratifikuje zmluva môžeme očakávať výmeny a budú sa podpisovať hráči, ktorí nestihli podpísať zmluvu cez leto a čakali ako sa vyvinie situácia okolo novej CBA.(RFA hráči)

Bill Daly na nový zoznam zápasov povedal: " Niekedy na konci týždňa alebo cez víkend .." Podľa predbežných informácii by Colorado Avalanche malo hrať 19 januára vonku s Minesotou Wild.

A čo na to fanúšikovia?

Hokejoví fanúšikovia sa po celom svete radovali, boli vzrušením bez seba a zdanlivo zabúdali na minulé štyri mesiace a zármutok, drámu a zbytočne úzkosti spôsobené bojujúcimi frakciami.

Ale nemali by sme však zabudnúť na to čo urobili.

Ale majú sa fanúšikovia  zaťať a ukázať Garymu Bettmanovi aj Donaldovi Fehrovi čo by svojou hlúposťou spôsobili ak by teraz NHL fanúšikovia povedali "skončil lockout a čo my s tým"?

Potrebujú vidieť prázdne miesta? Potrebujú vidieť , že im klesla sledovanosť a ľudia si našli nový obľúbený šport? Potrebujú vidieť priepastnú návratnosť ich tovaru?

A čo bude za 10 rokov? Ďalší lockout pretože si povedia , že fanúšikovia sú tak zúfali , že im odpustia a vrátia sa späť. Ale povedala som to predtým a poviem to aj teraz. Sme nesmierne šťastní že sa NHL vrátila, budeme sledovať zápasy pretože nám tak nesmierne chýbali ale nikdy im nezabudnem, že nás ukrátili o polovicu zápasov, o Winter Classic a o Zápas hviezd!

Mimochodom Bettman včera prisľúbil fanúšikom nejakú satisfakciu a ospravedlnil sa im. No to sme zvedaví...

KHL vs. NHL, nová studená vojna na obzore?

Ak niekto čakal   že KHL sa len tak ľahko vzdá svojich hviezd bol na o omyle! 

Zástupca komisára NHL Bill Daly v utorok povedal, že KHL sa zaviazala, že bude čestne akceptovať všetky existujúce zmluvy hráčov NHL. To znamená , že všetci NHL hráči majú povinnosť vrátiť sa späť vtedy, keď dôjde k oficiálnej ratifikácii novej kolektívnej zmluvy.

Prezident KHL Alexander Medvedev však pre Sports Daily povedal, že KHL nemusí dodržiavať dohodu ohľadom daných zmlúv a dodal, že všetko v podstate vyriešila výluka v NHL- vyhlásením „lockoutu“ sa platnosť kontraktov vraj automaticky zrušila.

Naša liga sa rozhodne na základe vlastného uváženia a medzinárodných pravidiel. Ak sa hráči rozhodnú zostať, pomôžeme im,“ povedal Medvedev a dodal, že nie je dôvod sa obávať (sankcie od strany IIHF k hráčom ktorí sa rozhodnú ostať)

A Bill Daly na to reagoval: "Nemáme žiadnu odozvu. Uvidíme, čo sa stane."


Katka Ligacova, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
10/01/2013 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."