Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Hejdom pred začiatkom sezóny

Rozhovor s Hejdom pred začiatkom sezónyFanklub Eurolanche vyspovedal obrancu Colorada Avalanche Jana Hejdu.

Ako si strávil lockout?

Zostali sme tu. Rozmýšľal som, či niekam do Európy ísť alebo nie. Bol som dohodnutý s agentom (stále som posúval termíny), že ak by sa v januári nezačala NHL, tak by som asi niekam šiel, ale zaplať Pán Boh to začalo, takže som nikam nemusel.

V lete si nám povedal, že tvoj deadline bude november. Prečo si to zmenil?

Neviem, bolo tu pekne (smiech). Nikam som nechcel. Myslel som si, že by som išiel do Čech alebo do Európy, nie úplne do Ruska. Poistka bola asi dosť vysoká. Moc som sa nenáhlil a nejako som to odďaľoval. Stále som čakal, než to začne, ono to vždy tak vyzeralo, že už-už.

Mal si už vyhliadnuté nejaké tímy, za ktoré by si hral, ak by sa lockout neskončil v januári?

Od začiatku výluky ma kontaktoval Chomutov z českej extraligy, za čo im chcem poďakovať, že mali záujem. Začiatkom decembra ma kontaktoval Láďa Růžička zo Slavie. Dohovorili sme sa, že si zavoláme v januári.

Trénoval si pravidelne počas lockoutu s niektorými spoluhráčmi?

Trénovali sme trikrát do týždňa na ľade a k tomu ešte nejaká posilňovňa. Nedávali sme si nijaké dlhodobé voľno. Na ľade sme boli pravidelne. Zo začiatku lockout nás bolo 10-15, potom sa niektorí rozpŕchli domov alebo do Európy. Potom nás bolo menej. Najhoršie to bolo asi okolo Vianoc. Skoro všetci odišli. Nás tu zostalo asi päť a dvaja brankári. Nebolo to dobré.

Ako vyzerala komunikácia s tímom po skončení lockoutu a celková situácia?

V pondelok (7.1.) sme mali tréning na Denver University s hráčmi, ktorí prileteli medzitým, ako sa dohovorili na novej kolektívnej zmluve. Bolo nás o trochu viac, ale určite ešte nie ani polka. V utorok sme už mali tréning v našom centre. Mohli sme použiť náš tréningový štadión vrátane všetkého. V stredu bol asi už kompletný tím. S trénermi už môžeme hovoriť. Síce ešte nemôžu ísť s nami na ľad. Už sa to vracia do starých koľají.

Čo si myslíš o 48-zápasovom programe základnej časti?    

Bohužiaľ, sezóna je kratšia. Musíme to zvládnuť, aj keď to nebude ideálne. Ale vďakabohu, že aspoň nejaké zápasy môžeme odohrať. Tých 15-16 zápasov mesačne musíme spraviť. Všetci hovoria, že toho bude určite veľa, ale sme radi, že mali sme možnosť začať, lebo sa dohodli na tej zmluve o päť minút dvanásť. Môj názor je, že človek si bude o mnoho viac vážiť hokej. Osem mesiacov bez zápasov... Ja osobne si toho moc vážim, že mám možnosť ešte pokračovať v kariére.

S ktorým obrancom by si chcel začať sezónu, ak by si si mohol vybrať?

Chcel by som začať s O´Byrnem, ako som aj skončil. Po tom hľadaní partnerov na začiatku sezóny sme si nakoniec sadli. Dúfam, že by to mohlo tak zostať. Aj keď nejaké zmeny prídu medzi obrancami. Dúfam, že sa to osvedčilo v druhej časti sezóny a že zostaneme spolu.

Aký bude cieľ pre celý tím?

Určite budeme chcieť ísť čo najďalej. Zhodou okolností som posledné dva tréningy pozeral na tých chalanov na ľade a premýšľal som, že moc zmien v kádri nezostalo a keď som si uvedomil, ako káder vyzeral na začiatku minulej sezóny, tak to, čo máme dnes je rozhodne lepšie ako to, čo sme mali minulý rok. Dúfam, že výsledky budú lepšie ako minulý rok. Ja sa vždy snažím stáť pri zemi. Ale myslím si, že by sme mali urobiť play-off.

Jan ešte doplnil vlastný názor na záver.

Dúfam, že privezú späť Ryana O´Reillyho, pretože bol dôležitou súčasťou tohto tímu. Bola by ho škoda, lebo je dobrý hráč a hlavne chalan.David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
19/01/2013 - 08:01

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."