Viac článkov v slovenčine a češtine

Prípad Ryan O'Reilly

Prípad Ryan O'ReillyKaždý AVS fanúšik ma iný názor na situáciu okolo Ryana O Reillyho, tak som si myslela, že by som zdieľala ten svoj.

Ryan O´Reilly je jeden z mojich najobľúbenejších hráčov, veľmi tvrdý pracant s veľkým srdom, ktoré každý zápas necháva na ľade. On viedol najlepšiu lajnu v minulej sezóne (s Landeskogom a Downiem) a bol pravdepodobne náš najlepší hráč. Nikdy som si nemyslela, že sa bude diať okolo Ryana táto situácia čo teraz (jednoducho nepasuje mi to k nemu). On vyzerá, že miluje tento tím, mesto, fanúšikov, ale my všetci musíme pochopiť, že je to biznis!

O´Reilly je hráč okolo ktorého chcete vytvoriť tím, kto dá srdce a dušu do tímu. On nie je 30-gólový strelec a možno ani 90-bodový hokejista, ale môže dať 60 bodov v sezóne so Selke Trophy. On je dokonalý druhý center, ktorý môže hrať v každej pozícii. To všetko je len 21-ročný chlapec , ktorý stále rastie. Každý tím bude mať šťastie, keď Ryana bude na ich súpiske.

Hovorilo sa, že on odmietal 5-ročnú zmluvu na 18 miliónov dolárov - spravodlivá ponuka.

Ak sú správy pravdivé, že Ryan žiada 5 mil. dolárov sezóne, potom si myslím, že je čas vymeniť ho. Podľa môjho názoru nestojí za to riziko, a to nielen kvôli O'Reillymu, ale čo bude za 2 roky s Landeskogom, Duchenom, Varlamovom a našimi ďalšími mladými hráčmi, ktorý budú taktiež požadovať vyššie zmluvy. Ak dáte O'Reillymu  5 mil. v sezóne, potom aké navýšenie bude žiadať Landeskog? Bude si to môcť Colorado dovoliť? Výmena môže byť to najlepšie pre budúcnosť tímu, aj keď to znamená, že prídeme o veľkého hráča.

Nie som si istá, ako to všetko bude, ale bude to veľmi zaujímavé a určí to osud sezóny Avs. Je potrebné Ryana podpísať alebo ho vymeniť lebo tato sezóna je príliš krátka, aby sa to malo naťahovať donekonečna.


Katka Ligacova, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
23/01/2013 - 16:30

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."