Viac článkov v slovenčine a češtine

Hejda v rozhovore o sezóne: Bolo to zlé

Hejda v rozhovore o sezóne: Bolo to zléFanklub Eurolanche vyspovedal českého obrancu Colorada Avalanche v jeho poslednom rozhovore sezóny.

Pred pár hodinami sa skončila ďalšia zlá sezóna v histórii Colorada Avalanche. Tím spod Skalistých hôr skončil na konečnom 29. mieste v celej lige. Sezóna bola katastrofálna najmä v tom, že tím predvádzal zlé výsledky takmer od samého začiatku po samý koniec, až na pár svetlých výnimiek. Posledné zápasy sa preto všetci fanúšikovia sústredili len a len na blížiacu sa draftovú lotériu, ktorá je na programe dnes v noci. Okrem nej nás najbližšie dni čaká aj sumarizovanie nepodarenej sezóny. Na úvod vám ponúkame pravidelný rozhovor s obrancom Janom Hejdom, ktorý v 46 zápasoch nazbieral 10 bodov za jeden gól a 9 prihrávok.

Ako by si zhodnotil celú sezónu?

Na tom sa nič nezmenilo. Sezóna bola zlá. Určite sme si to predstavovali inak. Bohužiaľ to nevyšlo. Dúfame, že sa všetci poriadne pripravíme na budúcu sezónu. Uvidíme, aké a či nejaké zmeny nastanú. Budeme sa snažiť, aby budúca sezóna bola lepšia ako táto.

Mohol by si uviesť aj nejaké konkrétne negatíva?

Myslím si, že na začiatku sa na tom podpísalo, že to bola skrátená sezóna. Nebol žiadny kemp. Než sa hráči rozohrali, boli zranení. Celú sezónu sme nemali tréningy, na ktorých by sme mohli skúšať nejaké akcie. Všetko prebiehalo rýchlo, čo bolo najväčšie negatívum tejto skrátenej sezóny.

Napriek tomu vidíš aj nejaké pozitívne aspekty?

Neviem, bohužiaľ... V tejto situácii sa plusy asi ťažko hľadajú. Možno po sezóne o pár týždňov o tom človek popremýšľa a niečo nájde. Možno jediné plus, že mladí hráči mali možnosť ukázať sa. Jediné plus sezóny, že sme mohli vyskúšať mladých hráčov.

To, že sa vám nedarilo uspieť od zápasu k zápasu súviselo stále s poklesom sebavedomia?

Človek bojuje nejako sa umiestniť a byť blízko play-off a určite sebavedomie hralo veľkú rolu. Potom, ako sme ho stratili sme stratili aj možnosť postupu do play-off. Pre všetkých to určite bolo ťažké. Potom akoby človek hrá o nič. Sezónu sme nechceli dohrať zle a určite sme verili, že to dopadne lepšie, ako to dopadlo.

Kedy podľa teba prišiel zlom?

Myslím si, že veľká prehral bola v Edmontone, kde sme hrali veľmi zle. Dostali sme v tom zápase asi cez 50 striel. Prestalo sa dariť. Do  tej doby to bolo dobré, ale od tohto okamžiku sme prehrali niekoľko zápasov za sebou. Všetci sa potom snažili iba urobiť to povinné a odohrať zápas bez chyby. Každý mal potom strach spraviť chybu. Bohužiaľ, takto sa nevyhráva.

Ako zapôsobili Giguerove tvrdé vyjadrenia v kabíne?

Rozprávali sme sa o tom v šatni, vydiskutovali sme si to. Giguere nám povedal, ako to myslel. Samozrejme, ten rozhovor sa udial hneď po zápase, keď v ňom boli ešte emócie. Mxslím si, že sme dobrá partia, neodsudzujeme ho za to. Asi to nemalo tak vyznieť.

A pre teba osobne to bola aká sezóna?

Hovorím, že človek sa môže stále zlepšovať. Myslím si, že pre mňa sezóna nebola tak zlá ako minulá, než som sa v tíme rozohral. Niektoré zápasy neboli dobré, niektoré boli. Tento rok som spokojnejší.

V obrannej dvojici si tento rok vystriedal viac hráčov ako minulý rok. S ktorým si si rozumel najviac?

To je pravda. V obrannej dvojici som hral snáď s každým. Niekoľko zápasov som hral s Tysonom Barriem, s ktorým sa mi hralo dobre, aj keď nemá žiadne skúsenosti s NHL. Prišlo mi, že bol vždy na správnom mieste, korčuľoval, rozohrával. Asi s ním sa mi najlepšie hralo.

Pôjdeš na majstrovstvá sveta?

Plánujem to. Odletím tam po sezóne.

Potom bude aký tvoj plán?

Po MS sa vraciam späť do Denveru. Predbežne sme hovorili s kondičným trénerom, že by sme sa začali pripravovať po nejakej pauze na ďalšiu sezónu. Potom plánujem, že by som išiel do Čiech na jeden mesiac v júli ako každý rok.

Čo by ste podľa teba mali zmeniť v hre do budúcej sezóny?

Myslím si, že sú tam dva aspekty. Určite by sme mali zapracovať na bránení, lebo sme tento rok dostali veľa gólov. Nechcem hovoriť iba o obrancoch, pretože si myslím, že teraz je štýl hokeja taký, že musia brániť všetci. Mali by sme na tom zapracovať ako celý tím, nedostávať toľko gólov a niečo aj dávať. Parenteau s Ducheneom majú cez 40 bodov a potom tam je veľká priepasť. Aj ostatné lajny by jej mali pomôcť vyhrávať tie zápasy. Vrátane aj obrancov, lebo máme spolu tri góly, čo je veľmi málo. (povedal ešte pred gólom Elliotta)

Ako sa páči v tíme Tomášovi Vincourovi? (po jeho prvom zápase)

Ten tu je druhý deň. Hovoril som s ním a hovoril, že nemá zmluvu na ďalší rok a uvidí, ako to dopadne. Videl som ho hrať jeden zápas a na ľade mi prišiel ako dobrý hráč. Nebál sa hrať do tela, vedel udržať puk, takže by to bolo dobré, kebyže sa ho tu podarilo udržať.

Vieš, ako sa rozhodol Milan?

Rozhodol sa, že počká do leta a až potom spraví konečné rozhodnutie, či bude pokračovať alebo nie. Hovoril, že rozhodnutie nespraví hneď po sezóne, ale dá si čas na premýšľanie.

Všetky exkluzívne rozhovory fanklubu Eurolanche so súčasnými alebo bývalými členmi organizácie Colorada Avalanche nájdete na tomto odkaze.


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
29/04/2013 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."