Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Willom Butcherom

Rozhovor s Willom ButcheromExkluzívny rozhovor s práve draftovaným obrancom Willom Butcherom.

Colorado Avalanche vybralo Willa Butchera v piatom kole z celkového 123. miesta. Will sa narodil v roku 1995 v meste Sun Prairie. Butcher bol od roku 2011 súčasťou Amerického národného vzdelávacieho programu a reprezentoval Americkú reprezentáciu do 1718 rokov. Will Butcher je jedným z piatich obrancov, ktorích draftovalo Colorado v poslednom drafte; Avalanche si vybralo na drafte 7 hráčov. V budúcej sezóne bude Butcher pôsobil v lige NCAA na Denverskej univerzite – ktorá sídli presne v tom istom meste ako organizácia Avalanche. Will Butcher sa taktiež zúčastní mládežníckeho kempu Colorada, ktorý sa uskutoční 8. júla. 

 

Je to pekná náhoda, že si bol vybraný tímom do NHL, ktorý sídli v tom istom meste ako tvoj budúci tím Denverská Univerzita?

Áno, je to istý druh náhody. Tajne som dúfal, že si ma Avalanche vyberie, pretože budúci rok budem pôsobiť v Denveri. Určite je to pekné byť súčasťou tejto organizácie, ktorá hra v Denveri skoro na mojom dvore. Môžem chodiť na domáce zápasy a v televízií môžem vidieť dokonca všetky zápasy.

Navštíviš niektoré zápasy Avalanche v budúcej sezóne?

Áno, myslím, že áno.

Väčšinu médií zaujímajú iba hráči, ktorí boli vybraní v prvom alebo druhom kole. Mnoho fanúšikov preto nepozná príbehy ostatních hráčov. Začnime s tvojími prvými krokmi ako hokejistu. Kedy si začal hrať hokej?

Na ľade som bol prvýkrát, keď som mal 2 alebo 3 roky. Moja prvá skúsenosť nedopadla dobre, začal som plakať a povedal som otcovi, že chcem ísť domov. Neskôr som ale začal milovať ľad a užívam si každý tréning a každý zápas. Vďaka môjmu otcovi som vyskúšal všetky spôsobí, nakoniec som začal hrať hokej na juniorskej scéne. Pokým som vyrastal hral som za Madison Capitals a za tri tímy vo Wiscontine. Potom som sa dostal do národného tímu. Bola to pre mňa skvelá príležitosť a ja som hrdý na to, že som mohol hrať za svoju krajinu. No a teraz som sa rozhodol hrať za Denverskú Univerzitu.

 

Keď si bol ešte dieťa, trávil si celý čas hraním hokeja alebo si skúšal aj iné športy?

Keď som bol malý, skúšal som viacero športov. Hral som futbal, americký futbal, baseball a golf. Skúšal som veľa športov, ale ako starší som si uvedomil, ako veľmi mám rád hokej. Hokej bol vždy pre mňa zábava a moja vášeň.

Aký je tvoj najväčší juniorský úspech?

Moj najväčší juniorský úspech bol určite zisk zlatých medailí na MS do 17 rokov.  Vlastne celý prvý rok v národnom tíme bol mojim najväčším úspechom.

Prečo si si vybral hrať pod USDP namiesto toho aby si pôsobil v CHL?  Môžeš nám vysvetliť rozdiel medzi týmito dvoma ligami?

Vybral som si národný tím preto, lebo tam som dostal lepšie vzdelanie a mohol som zmaturovať na strednej škole. Narodil som sa ako Američan, ktorý ma možnosť hrať za svoju krajinu. To bola šanca, po ktorej som sníval celý život. Takže akonáhle táto možnosť prišla, využil som ju. Rozhodol som sa že to bude pre mňa lepšia cesta.

Na ktoré tvoje zručnosti si hrdý a ktoré by si chcel ešte zlepšiť?

Práve teraz som spokojný so schopnosťou rozohrávať puky. Čo by som určite chcel zlepšiť je hra v presilovej hre, v každej ťažkej situácií. Chcem byť užitočný hráč v akejkoľvek hernej situácií. Jednoducho chcem byť tímový hráč.

 

Ako si si užil noc, počas ktorej ťa Avs draftovali? Nebolo pre teba ťažké čakať 4 kolá?

Bol som trochu nervózny, pokým som čakal kým budem počuť svoje meno. Keď som ho počul, na všetko som zabudol a bol som veľmi rád. Mal som veľké šťastie, že si ma vybrala práve táto organizácia.

Čo si robil počas prvých štyroch kôl? Len si sedel a čakal s rodinou? Alebo si robil niečo iné?

Väčšinu času som sedel v hľadisku. Párkrát som si išiel po vodu na pitie. Videl som pár kamarátov a tak. Páčilo sa mi tam.

Bol by si sklamaný, keby si ťa nevybral žiaden tím z NHL?

Trochu áno. Myslím si, že z toho som bol viac nervózny. Viac som ale cítil, že si ma niekto vyberie. Len som si nevedel predstaviť kto to bude.

Čo si robil po drafte?

Po drafte som sa vrátil spolu s rodinou do hotela a oslavovali sme tam.

Hovoril si s inými chalanmi, ktorí boli vybraní Coloradom?

Nemal som šancu. Nedostal som príležitosť hovoriť s nimi.

 

 

 

Aký máš plán na leto?

V lete budem pravdepodobne len trénovať a užívať si s rodinou. Na jeseň pôjdem do školy. Taktiež sa zúčastním nováčikovského kempu Colorada, ktorý sa uskutoční 8. júla.

Tvoj najobľúbenejší tím v NHL a tvoj detský idol?

Dobrá otázka. Keď som bol veľmi malý, tak som fandil Dallasu Stars, pretože tam hral Mike Modano. Počas dospievania som bol jeho veľkým fanúšikom.

Zdroj fotiek: www.zimbio.com

Tu nájdete ďalšie exkluzívne rozhovory od Eurolanche

Autor pôvodného rozhovoru: David Púchovský


Juraj Janotak, Slovakia, janotak@eurolanche.com
05/07/2013 - 14:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."