Viac noviniek z fanklubu

Stretnutie s Hejdom: Fotky a rozhovor

Stretnutie s Hejdom: Fotky a rozhovorSumár zo stretnutia fanklubu Eurolanche s Janom Hejdom v Prahe.

Fanklub Eurolanche sa znovu stretol s českým obrancom Colorada Avalanche. Jan Hejda absolvoval letné stretnutie s fanúšikmi „Lavín“ už po druhýkrát za sebou. Pred rokom na stretnutie zavítal okrem neho dokonca aj Milan Hejduk, ktorý tento rok nedorazil. Jan jednoznačne potvrdil, že je hokejistom, s ktorým má fanklub Eurolanche veľmi dobré vzťahy. Celkovo, spomedzi všetkých Čechov a Slovákov, ktorých sme v drese Avs za posledné roky zažili, by sme za pomyselného najlepšieho kamaráta jednoznačne vybrali Jana. Okrem dvoch letných stretnutí nesmieme pri Hejdovi zabudnúť ani na osobné stretnutia v Denveri počas posledných dvoch Eurolanche Invasion a každomesačné rozhovory počas sezóny. Veríme, že ich vám budeme môcť priniesť aj v ďalej sezóne.

Na tohtoročné dvojhodinové stretnutie s Hejdom prišli do Prahy traja slovenskí a dvaja českí členovia Eurolanche. Okrem nich sedel za jedným stolom aj Janov hráčsky agent z USA (na fotke v červenom tričku), ktorý je v Česku na dovolenke. Vďaka tomu sme mali príležitosť spoznať časť zákulisia NHL z pohľadu agenta, ktorého neminuli ani otázky týkajúce sa vyjednávania s Coloradom Avalanche o príchode Hejdu spred dvoch rokov. So samotným Janom sme preberali viacero tém od príčin neúspechu v poslednej sezóne, niektoré „konflikty“ ako napríklad komentáre Jeana-Sebastiena Giguera, vzťah medzi Mattom DucheneomRyanom O´Reillym, ale aj o jeho súkromí, nepodarených majstrovstiev sveta, plánoch do ďalšej sezóny a podobne.

 

Tento rok sme sa rozhodli používať diktafón minimálne, aby bol celý rozhovor neformálny, uvoľnený a otvorený. Fanúšikovia, z ktorých väčšina cestovala na stretnutie niekoľko hodín, tak mali jedinečnú šancu vypočuť si zaujímavé informácie priamo od hokejistu NHL spôsobom off the record. Tí, ktorí bývajú v regióne strednej Európy, môžu ľutovať, že nakoniec neprišli. Atmosféra bola skutočne výborná a prirodzená. Spôsob off the record budeme uplatňovať pravdepodobne aj na ďalších stretnutiach s hráčmi Colorada Avalanche. Napokon vám okrem fotografií zo stretnutia prinášame aj zopár Hejdových odpovedí, ktoré sme ako jediné nahrávali na stretnutí.

Čo hovoríš na príchod Patricka Roya?

Verím, že to bude zmena k lepšiemu. Ešte som nemal možnosť sa s ním teraz v lete stretnúť, ale podľa toho, čo som počul, tak ťažko prehráva, nevie prehrávať. Má veľkú vôľu vyhrávať, dokáže to aj povedať a názorne predviesť. Dúfam, že na hráčov to bude pôsobiť, aby sa to prenieslo aj na nás všetkých.

Ako vidíš svoju budúcnosť v klube?

Záleží na sezóne. Samozrejme, môže sa to stať každému, aj mňa môžu vyplatiť pred touto sezónou. Zaplať pán Boh, že sa to nestalo teraz. Keď človek hrá podľa predpokladov, podľa toho, ako je zaplatení, tak to dopadne dobre. Budem sa snažiť, aby to tak bolo. Aby som bol k niečomu, aby mi to nehrozilo.

Bude ti chýbať Greg Zanon, s ktorým si sa často rozprával na rozcvičke?

Bol to dobrý chalan. Podpísali ho pred sezónou, odohral okolo 40 zápasov. Bolo to pre mňa prekvapenie, že to bol on. Myslel som si, že to bude niekto iný.

Najviac ti asi bude chýbať Hejduk...

Určite, lebo už tam nie je iný Čech. Trošku som dúfal, že tam niekto príde, ale bohužiaľ zatiaľ nikto. Tak sa budem asi držať Varlamova (smiech).

 

Hejda ochotne podpísal aj všetky karty a fotografie od členov Eurolanche. Všetky fotografie na obrázku vznikli počas Eurolanche Invasion V.

Koľko rozhovorov dáš za rok?

Nerobia ich so mnou moc často, ale už sa to mení. Asi každý tretí—štvrtý zápas.

Dostal si niekedy otázku, ktorá ťa naštvala?

Ani nie. Na niektoré otázky sa ťažko odpovedá, človek o nich nechce hovoriť. Skôr ma naštve, čo niekedy novinári vytvoria (smiech). Ale to väčšinou nie je z rozhovorov so mnou.

Neľutoval si nikdy, že si sa stal hokejistom?

Určite nie.

Aké to má nevýhody?

Šesť mesiacov človek dosť cestuje, rodina je doma väčšinou sama. A ďalších šesť mesiacov nedostáva výplatu (smiech).

Kam najradšej chodíš v Denveri?

Bývame vo vzdialenejšej časti Denveru, tak väčšinou niekde okolo. Do Park Meadows, tam sú dobré reštaurácie. Skôr niekde v okolí, aby som nemusel niekam dlho cestovať. Ale mne a manželke veľa času na chodenie niekam nezostáva. Minimálne štyrikrát do týždňa mala dcéra tréning na koni, syn štyrikrát na ľade. To je tréning osemkrát do týždňa. Občas som sa cítil ako taxikár.

Tvoja predpoveď do budúcej sezóny?

Nemyslím si, že to bude úplne jednoznačné, že sa nám bude hneď dariť, keď prišiel nový tréner. Bude to potrebovať ešte trošku času. Určite by sme mali byť vďaka hráčskym zmenám a predpokladom výsledkovo lepší. Asi bude najdôležitejšie dostať sa do play-off. Potom je to už o tom, kto chytí víťaznú vlnu. Nemali by sme v play-off chýbať.

Stále platí, že rád hráš s Barriem?

Asi áno, s ním som bol spokojný. Bude to zaujímavé, ako to tréner postaví.

 

Túto plaketu so spoločnými fotografiami a ďalšími pamätnými momentmi dostal Jan od účastníkov stretnutia. Jeho reakcia bola: "Dúfam, že ich bude ešte veľa!" (spomienok)

 

Na úplný záver je potrebné dodať len jediné: Ďakujeme veľmi pekne Janovi Hejdovi za jeho čas, ochotu a ústretovosť absolútne vo všetkom, nielen pri tomto jednom stretnutí. Poďakovanie patrí aj jeho agentovi za cenné informácie.

 


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
06/08/2013 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."