Viac noviniek z fanklubu

Pohľad späť: Eurolanche Invasion V

Pohľad späť: Eurolanche Invasion VSpomienky na Eurolanche Invasion V si pripravil podpredseda Eurolanche Rudolf Šerý zo Slovenska, medzi ktorého činnosť patrí aj Eurolanche League.

Moja myšlienka ísť do Denveru vznikla hneď, ako som sa dozvedel o prvom výlete. Nakoniec som vycestoval na Eurolanche Invasion V. Aj vďaka poslednému lockoutu sa Invasion uskutočnila počas marca. Vždy sa výlet pripravoval polroka, my sme mali na definitívne potvrdenie ani nie jeden týždeň od vyhlásenia konca štrajku. 

 
 Rudolf Šerý na fotke druhý zľava.

Po pokojných letoch a 18 hodinách cestovania sme konečne dorazili do Denveru, kde nás na letisku čakal náš americký kamarát Nick. Po výdatnom spánku pre nás začala Invasion V na druhý deň hneď zápasom s top tímom Chicaga. Mal som veľké tušenie, že séria jeho skončí už v predchádzajúcom zápase, kedy Avs hrali na ľade Hawks. Tam to tesne nevyšlo, tak moje tušenie bolo ešte väčšie. Famózny zápas, výhra 6-2, sklamanie niekoľko tisíc fanúšikov Chicaga, ktorí docestovali do Pepsi Centra. Invasion V nemohla lepšie začať. Ešte počas prestávky sme arénovému moderátorovi poskytli rozhovor, ktorý sa vysielal na kocke v Pepsi Centre. Po zápase nasledovali tradičné stretnutia so všetkými hráčmi. Po nasledujúcom zápase proti San Jose Sharks sa mi dokonca podarilo odchytiť môjho rodáka Miša Handzuša, ktorý sa pýtal na našu slovenskú vlajku, či sme to boli my, ktorí sme ju vyvesili.

Po nešťastnom zápase proti Edmontonu sme vyrazili na 14 hodinovú cestu autom do St. Paul v Minnesote. Cesta prešla rýchlo, okrem Colorada sme prešli aj štáty Nebraska a Iowa. Celkovo sme na mesto St. Paul mali 1,5 dňa. Navštívili sme tam najväčšie obchodné centrum v USA Mall of America, kde sme prešli len dve poschodia za pol dňa. Potom sme išli do nepriateľského územia, teda do Xcel Energy Centra na zápas proti Wild. Na radosť domácich fanúšikov sme prehrali 5:3. Bol to vôbec prvý zápas na ľade hostí v histórii všetkých Invasion. Hneď po jeho konci sme vyrazili naspäť do Denveru, pred nami bolo opäť 1 500 km. Naspäť sme cestu zvládli za 12 hodín. Avs nakoniec vyhrali zo siedmich zápasov trikrát, čo bohužiaľ bola dovtedajšia najhoršia séria Invasion.

Keď sa nehral hokej, snažili sme sa podnikať výlety po okolí, prípadne v rámci Denveru. Samozrejme, v Denveri sme vždy išli do centra mesta, a hlavne na jeho obchodnú ulicu 16th Mall, kde sme vždy minuli nejaké doláre. Čo sa týka výletov, navštívil som jaskyňu Cave of the Wind, potom sme sa vyviezli zubačkou na kopec Pikes Peak do výšky asi 3 500 m, zašli sme aj do zlatej bane v Idaho Springs, tiež som videl aj slávny amfiteáter v Red Rocks. Okrem výletov sme navštívil aj zápasy NBA a NLL (lakrosu). Veľmi pozitívne hodnotím výlet do Toronta, kde sme sa dostali na jeden deň vďaka prestupu na ceste späť do Európy. Hlavným cieľom bola Sieň slávy hokeja, v ktorej sme strávili celé tri hodiny. 

Bol to môj prvý výlet, takže nemôžem povedať, či bol lepší ako ostatné, ale myslím si že áno. Aj vďaka tomu, že tam máme čoraz viac známych a stále pribúdajú noví, čo je super pocit, keď viete, že sa tam na vás tešia. Ďalším faktorom bol program, a najmä výlety do St. Paul a Toronta. Invasion V nastavila latku veľmi vysoko a ďalšie výlety to v jej prekonávaní budú mať ťažké. Pre tých, ktorí rozmýšľajú nad výletom mám len jednu radu – šetrite si na výlet už teraz, stojí to zato.

Dôležité odkazy:


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
16/01/2023 - 09:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."