Viac článkov v slovenčine a češtine

Rozhovor s Bornom Rendulićom

Rozhovor s Bornom RendulićomExkluzívny rozhovor s chorvátskym útočníkom v službách Avalanche, Bornom Rendulićom.

Útočník Avalanche Borna Rendulić mal možnosť stať sa prvým v Chorvátsku narodeným a vyrastajúcim hráčom, ktorý by nastúpil na zápas základnej časti NHL. Vedenie Avalanche však mladého Chorváta poslalo na farmu do Lake Erie po tom, čo súpisku zúžili na 25 hráčov. Rendulić však zostáva optimistom a verí, že dostane šancu v NHL počas sezóny. Náš exkluzívny rozhovor s Bornom z leta si v angličtine prečítate TU.

Rozhovor vznikol pred začiatkom prvého zápasu sezóny a tesne predtým, než bol Borna poslaný na farmu.

Bol si jedným z prvých hráčov, ktorý koncom augusta prileteli do Denveru. Prečo si sa rozhodol prísť tak skoro?

Chcel som spoznať mesto a pripraviť sa na môj veľký kemp. Taktiež kvôli nadmorskej výške.

Čo si robil počas prvých týždňov pred začiatkom obocho kempov?

Mali sme asi len jeden tréning ráno. Mimo ľadu a následne sme šli korčuľovať bez trénerov. Počas prvých týždňov sme tu boli bez brankárov, čiže sme viac-menej iba korčuľovali a strieľali na prázdnu bránu.

Zúčastnil si sa ako nováčikovského, tak aj normálneho prípravného kempu. Aký bol medzi nimi rozdiel?

Nováčikovský kemp bol pre všetkých nováčikov a chalanov z junioriek. Bolo to o spoznávaní všetkého možného. Naučili nás, čo máme robiť v hlavnom kempe. Bolo to super. Potom začal hlavný prípravný kemp. Hrali sme zopár modelových zápasov, na ktorých boli skauti a tréneri z NHL. Bola to zábava, pretože sme vedeli, že sa na nás všetci pozerajú a že musíme hrať celý čas čo najlepšie.

Ako spomínaš na svoj prvý zápas ako hráč Avalanche? Vieš opísať nejaké konkrétne momenty z toho zápasu?

Môj prvý zápas bol proti Ducks v Anaheime. Bol som v nemom úžase, veď prvýkrát som letel v súkromnom lietadle a prvýkrát som šiel na zápas v obleku. Bolo tam naozaj horúco, no klzisko v Anaheime bolo neuveriteľné. Taktiež bolo skvelou skúsenosťou hrať proti Getzlafovi, Perrymu a ostatným „veľkým chlapcom“. Veľmi sa mi to páčilo.

Mohol by si sa s nami podeliť o iné pamätné alebo vtipné momenty, ktoré si zažil počas uplynulých týždňov?

Veľmi si nespomínam, no hotel v Montreale bol bohovský! Nikdy pred tým som podobný hotel nevidel. Bola to jedna z tých maličkostí, pre ktoré sa chcem ešte viac snažiť, aby som sa dostal do NHL.

Rendulić počas prípravného zápasu proti Flames (Zdroj: Calgary Sun)

Akým trénerom je Patrick Roy? Mohol by si ho porovnať s inými trénermi, napríklad vo Fínsku? Je jedinečnou osobnosťou?

Je to drsný chlapík. Má rád, keď jeho hráči tvrdo drú a stále vás tlačí, aby ste na sebe pracovali ešte viac. Mám ho rád, pretože viem, že sa môžem stať lepším hráčom už len pre to, že ho počúvam. Je férový, dá vám šancu a ak ste lepší ako ten druhý, tak budete hrať!

Čo na tvojej hre tréneri najviac oceňujú? V čom by si sa mal naopak zlepšiť?

Popravde, ani neviem. Rád strieľam góly a zbieram body, ale ak sa mi to nedarí, tak sa snažím tímu pomôcť inými spôsobmi. Naučili ma, ako hrať lepšie dozadu, ako sa lepšie vracať a ako mám hrať viac do tela.

Momentálne je v tíme viacero zranení, čiže je na súpiske na prvý zápas asi jedno voľné miesto. Uvedomuješ si to, že toto môže byť najväčšia šanca v tvojom živote?

Bola to decentná šanca, no vedenie ma poslalo do Lake Erie.

Ty a Dennis Everberg ste najväčšími kandidátmi na zaplnenie posledného miesta na súpiske. Rozprávali ste sa už na túto tému?

Samozrejme, rozprávali sme sa. Aj tak bol mojim spolubývajúcim. Proste hráte svoju hru a čo sa stane, stane sa. Momentálne má Dennis šancu dostať sa do prvého tímu, čo je preňho super.

Fanúšikovská otázka: Máš rád americkú kuchyňu?

Áno mám. Mám rád všetko.

Fanúšikovská otázka: Ak sa toho roku nedostaneš do prvého tímu, skúsil by si to v inom tíme v NHL? Ak áno, v ktorom?

Mám dvojročný kontrakt a momentálne sa mi to nepodarilo, čo ma však neodradí od toho, aby som hral najlepšie ako len môžem. Dúfam, že počas sezóny dostanem šancu v NHL.

Fanúšikovská otázka: Čo robíš vo voľnom čase?

Dokopy nič. Pijem kávu, oddychujem s priateľmi... hrám videohry a čakám na zápas. Myslím, že to je rutina väčšiny hráčov. 

Autorom rozhovoru je David Púchovský.


Michal Hezely, Slovakia, hezely@eurolanche.com
10/10/2014 - 17:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."