Viac článkov v slovenčine a češtine

Varlamov čelí žalobe!

Varlamov čelí žalobe!Semyon Varlamov, ktorého súd minulý rok zbavil všetkých obvinení v prípade domáceho násilia čelí v rovnakom prípade žalobe.

Expriateľka Semyona Varlamova, Evgeniya Vavrinyuková žaluje brankára Colorada Avalanche za domáce násilie. Vavrinyuková, ktorá v rodnom Rusku študovala právo, podala na Varlamova žalobu, v ktorej požaduje ako odškodné 1 milión dolárov.

Podľa slov poškodenej mal Varlamov tendencie „opiť sa až pod obraz Boží a vymlátiť z nej dušu.“ V žalobe, ktorú podal právny zastupca Vavrinyukovej Keith Fink sa uvádza, že prvé útoky Varlamova začali už v roku 2012, kedy pod vplyvom alkoholu údajne kopal a mlátil bezbrannú Vavrinyukovú na zemi. V žalobe sa ďalej uvádza, že Varlamov sa po vytriezvení neustále ospravedlňoval a žiadal odpustenie. Takýto scenár sa mal opakovať niekoľkokrát počas vzťahu ruskej dvojice.

Vavrinyuková v žalobe uvádza, že k útokom dochádzalo už počas ich spolužitia v Rusku, kde však údajne polícia „nekonala kvôli verejnému statusu“ Varlamova.  „Policajti mu dokonca potriasli rukou a zaželali mu veľa šťastia v novej sezóne, zatiaľ čo som ja bola dobitá,“ uvádza sa v žalobe Vavrinyukovej.

Posledný incident medzi dvojicou sa mal uskutočniť 29. októbra 2013, kedy mal opitý Varlamov napadnúť Vavrinyukovú s úmyslom zabiť ju. Políciu nakoniec však nevolala sama poškodená ale jej kamarátka, ktorá si všimla rany. Aj napriek poraneniam na tele Vavrinyukovej súd oslobodil Varlamova na základe nedostatku dôkazov.

Vavrinyuková sa rozhodla svoj prípad postaviť pred verejný súd, v ktorom je dokazovanie viny často krát jednoduchšie. Podľa viacerých zdrojov požaduje Vavrinyuková odškodné vo výške vyše 1 milióna dolárov.

Colorado Avalanche ako aj samotný Varlamov sa k celej záležitosti zatiaľ nevyjadrili.

Zdroj: TZM


Pavol Hercko, Slovakia, pavol@eurolanche.com
28/10/2014 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."