Viac článkov v slovenčine a češtine

Lauridsen si chce vybojovať novú zmluvu

Lauridsen si chce vybojovať novú zmluvuObranca organizácie Colorada Avalanche verí, že sa mu podarí vybojovať si miesto v NHL.

Markus Lauridsen prišiel do Colorada Avalanche pred troma rokmi. Doposiaľ však za prvý tím neodohral ani jeden zápas. Najprv začínal na druhej (už neexistujúcej) farme Denver Cutthroats, potom sa zabýval v AHL v klube Lake Erie Monsters. Z tréningového kempu odchádzal tento obranca vždy medzi poslednými hráčmi. Povolania sa počas ani jednej z troch sezón nedočkal. Napriek tomu cíti, že už nie je ďaleko od splnenia si svojho sna. „Ak by som mal porovnať seba a niektorých hráčov, ktorí boli povolaní z Lake Erie do Colorada posledný rok, tak si myslím, že som bol veľmi blízko. Ale je to ťažké povedať, pretože niekedy možno potrebovali veľmi defenzívneho obrancu alebo divokého útočníka. Takže to záležalo na tom, aký typ hráča potrebovali,“ povedal pre TV 2 SPORT Lauridsen, ktorý sa aj tieto majstrovstvá sveta dostal do zostavy Dánska, kde si plní defenzívne úlohy. V tíme hrá na rovnakej pozícii aj jeho brat Oliver, ktorý pôsobí od roku 2009 v organizácii Philadelphii Flyers, má za sebou zopár zápasov v NHL a predovšetkým hrá v AHL.

Lauridsenov kontrakt s Avalanche vyprší už toto leto. Dvadsaťštyri ročný obranca verí, že sa na turnaji ukáže v takom svetle, že si vybojuje novú zmluvu. „Bude to zaujímavé leto. Nepočul som toho veľa, čo v Colorade chystajú, takže to bude pre mňa aj o čakaní. Preto dúfam, že budeme mať dobrý turnaj, ukážeme dobrú formu a uvidíme, čo sa potom stane. Je to určite dobrá cesta ukázať sa, ak sa mi podarí hrať dobre proti najlepším hráčom sveta. Vždy je v publiku nejaký skaut,“ povedal Lauridsen, ktorého Dánsko najprv podľahlo Slovensku po nájazdoch a následne nestačilo na Fínov. Lauridsen zatiaľ nezískal ani bod. Obranca napriek tomu verí, že jeho národný tím sa dočká úspechu.

Lauridsen v skončenej sezóne odohral 61 zápasov, rok predtým nastúpil k 39 duelom, pretože bol zranený. „Myslím si, že som sa v tejto sezóne posunul vopred. Dostal som o niečo väčšiu zodpovednosť a nabral sebavedomie. Hral som o niečo viac ako predtým, keďže som bol vtedy zranený, čo bolo pre mňa ťažké,“ uzavrel už trojnásobný dánsky reprezentant. 

Zdroj článku a fotografie: sporten.tv2.dk


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
04/05/2015 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."