Viac článkov v slovenčine a češtine

MacKinnon späť na výslní

MacKinnon späť na výslníÚtočník Avs Nathan MacKinnon hrá na MS výborný hokej.

Nathan MacKinnon v sezóne 2014/15 totálne vyhorel. Väčšina fanúšikov označila práve 19-ročného Kanaďana za najväčšie sklamanie ročníka. Novinári následne začali špekulovať, či druhá MacKinnonová sezóna v NHL nebola len skutočným ukazovateľom toho, čo tento hráč naozaj dokáže. Big Mack im zavrel ústa. Vrátil sa na ľad vo famóznej forme, v úvodných zápasoch MS patril k najlepším hráčom Kanady a svoje miesto si našiel po boku najväčších hviezd kanadského výberu.

MacKinnon v Prahe ukazuje to, na čo sme márne čakali počas celej sezóny. Hrá dynamicky, s veľkým prehľadom a svojou rýchlosťou privádza súperov do zúfalstva. Na záverečnom reprezentačnom turnaji sa Mack vrátil do formy, ktorá mu minulý rok vyhrala Calder Trophy, trofej pre najlepšieho nováčika NHL.  Je to výborné znamenie pre fanúšikov Colorada Avalanche, pretože tí už nad ním pomaly začali lámať palicu.

Rodený líder

Schopnosť byť lídrom má len malé percento hráčov. MacKinnon už v juniorke v tíme Halifax Mooseheads ukázal, že ju má. Bol to stavebný kameň Halifaxu na ceste k Memorial Cupu. On, Jonathan DrouinZach Fucale boli tri najväčšie hviezdy a traja ťahúni tímu. Tí čo sledovali nejaké zápasy Mooseheads v rokoch, keď v ich drese hrával Nathan MacKinnon sa zhodli, že je to hráč, ktorému budú patriť nasledujúce roky v NHL. Svojim prístupom na ľade a mimo neho dokázal ostatných spoluhráčov motivovať. Aj vďaka tomu sa z neho rýchlo stál miláčik Halifaxu a klenot QMJHL.

Avalanche majú za sebou veľmi zlý rok. Stálice a hlavné opory tímu sklamali. Ukázali, že po skvelom roku opäť nedokázali nadviazať na predchádzajúce výkony a tím zase upadol do nostalgie. Teraz je čas, aby prišiel nový líder, ktorý tímu pomôže a vrátil ho tam, kde sa nachádzal v sezóne 2013/14. Prišiel čas pre Nathana MacKinnona, aby sa ujal pozície lídra, ktorá je v Colorade neobsadená. Už nie je čas na reči, že je to mladý hráč, ktorý zbiera svoje prvé skúsenosti s veľkým hokejom. Obyčajný Mack sa musí stať Big Mackom, stať sa tým, čím sa narodil. Lídrom.

zdroj: The Hockey Writers


, ,
07/05/2015 - 13:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."