Viac článkov v slovenčine a češtine

Top 5 momentov Avs na MS

Top 5 momentov Avs na MSVybrali sme päť najväčších momentov týkajúcich sa hráčov Colorada Avalanche na skončených majstrovstvách sveta.

1. MacKinnonov vstup

Pre mladého centra Avalanche to bola iba druhá účasť na majstrovstvách sveta. Nathan MacKinnon vstrelil v prvom zápase turnaja proti Lotyšsku vôbec prvý gól šampionátu (6:1). Okrem neho si pripísal dve prihrávky a načrtol, akým smerom sa bude uberať kanadský hokej.

2. Ducheneove dve štvorky

Matt Duchene na turnaji doslova explodoval. Ukázalo sa, že keď má okolo kvalitných hráčov, nemá s ničím problém. V pamäti nám zostanú dva zápasy, keď v každom z nich zaznamenal štyri body. Najprv proti Nemecku (10:0) skóroval z trestného strieľania a pridal tri asistencie, proti Rakúsku (10:1) dal dva góly a na ďalšie dva prihral.

 

3. Hejdova prihrávka

Najlepší zápas odohral obranca Jan Hejda proti Rakúsku (4:0). Proti outsiderom je dôležitý skórovať góly čím skôr, aby nenastalo prekvapenie. Hejda vysunul vynikajúcim pasom z vlastnej zóny Martina Zaťoviča do brejku a ten sa v zakončení nemýlil. Bol to druhý gól zápasu.

4. Holosove dva body

Nórsky obranca hrával pravidelne nad 25 minút, ako to je u neho zvykom. Znovu sa stal lídrom svojho tímu, za čo bol v dueli proti Slovinsku odmenený titulom muž zápasu svojho tímu. Najprv prihrával na úvodny gól stretnutia a na konečných 3:1 sám upravil.

5. Berrov zápas

Švajčiar nenastupoval do duelu proti domácemu tímu s čistou hlavou. Prehral tri predošlé zápasy a kvôli nemu sa takmer jeho národný tím nedostal ďalej. Napokon sa vyhecoval a proti Čechom podal parádny výkon. Domáci tím vyhral najtesnejším rozdielom 2:1. Berra sa stal mužom zápasu zo strany Švajčiarov a napravil si svoje renomé. Na formu nadviazal aj vo štvrťfinále proti USA, ale Švajčiari prehrali 1:3.


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
18/05/2015 - 10:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."