Viac článkov o Stadium Series

Univerzitný zápas pod holým nebom

Univerzitný zápas pod holým nebomDve coloradské univerzity odohrajú zápas pod holým nebom týždeň pred duelom Colorada a Detroitu.

Bejzbalový štadión Coors Field v Denveri zažije týždeň pred zápasom pod holým nebom medzi Coloradom Avalanche a Detroitom Red Wings podobný duel. Svoje sily si 20. februára 2016 zmerajú univerzitné tímy – University of Denver a Colorado College Tigers.

Nemohli by sme byť viac nadšení, keď teraz oznamujeme organizáciu tohto zápasu. Denverský hokejový program má bohatú históriu, keď vyhral sedemkrát národnú súťaž, 14 krát sa objavil na celonárodnom turnaji Frozen Four a 29 krát získal konferenčné prvenstvo. Tento zápas prispeje svojou kapitolou aj do našej rivality s Tigers,“ povedal športový riaditeľ University of Denver Peg Bradley-Doppes a hokejový center Quentin Shore ho pre Denver Pos doplnil: „Bude to úžasné. Všetci sme sledovali zápasy pod holým nebom, sen sa stane skutočnosťou. Je to neskutočné,“ povedal.

Rivalita medzi oboma univerzitami siaha do 50. rokov minulého storočia. Celkovo odohrali spolu 298 vzájomných zápasov a pozitívna bilancia je na strane hokejových Pionneers, tímu University of Denver: 165-116-17. Pionners zvíťazili vo všetkých posledných štyroch vzájomných dueloch a získali tak trofej Gold Pan, ktorú Colorado College vlastnilo v 12 z posledných 22 rokov.

Štadión Coors Field leží v južnej časti centra Denveru a je domovom pre bejzbalový tím MLB od roku 1995. V roku 1998 hostil All-Star Game a v roku 2007 Svetovú sériu. Univerzitný zápas bude vôbec prvým na štadióne mimo bejzbalu. Viac informácií o tomto stretnutí nazvanom Bitka na Blakeu – 'Battle on Blake' vrátane cien lístkov bude oznámené neskôr.

Zdroje: NBC Sports, cctigers.com


Eurolanche.com, Worldwide, eurolanche@eurolanche.com
05/05/2015 - 18:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."