Viac článkov o Stadium Series

Eurolanche League: Zápas proti Detroitu

Eurolanche League: Zápas proti DetroituPomôcka pre vaše tipy do šiesteho ročníka tipovačky fanklubu Eurolanche.

Eurolanche League je populárnou tipovačkou medzi členmi fanklubu Eurolanche už šiestu sezónu. Na jej konci traja z členov vyhrajú vecné suveníry Colorada Avalanche. Od sezóny 2015/16 vám ako novinku budeme pred každým zápasom prinášať malú pomôcku v podobe nasledujúcej analýzy nočného zápasu. Môžete sa ňou inšpirovať pri zasielaní vašich tipov, diskutovať s ostatnými tipérmi, alebo naopak oponovať a podeliť sa o svoj názor. Všetko o Eurolanche League nájdete v tomto článku.

Pri všetkých zápasoch budeme uvádzať iba duely zo základnej časti. Zápasy sú zoradené od posledného po najstarší. Súčasťou každého takéhoto článku bude aj anketa, cez ktorú môžete vyjadriť svoj názor a odporúčania pre ostatných tipérov.

28.02.2016, 02:00 CET
Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

Posledných päť zápasov Colorada:
Colorado - San Jose 4:3 SO
Vancouver - Colorado 5:1
Edmonton - Colorado 2:3
Colorado - Montreal 3:2

Buffalo - Colorado 4:1


Posledných päť zápasov Detroitu:
Detroit - Columbus 2:1 SO
NY Rangers - Detroit 1:0 OT
Ottawa - Detroit 3:2 SO
Pittsburgh - Detroit 6:3
NY Islanders - Detroit 4:1

Posledných päť vzájomných zápasov:
Detroit - Colorado 2:3 SO
Colorado - Detroit 0:3
Detroit - Colorado 1:2 SO
Colorado - Detroit 2:4
Detroit - Colorado 2:1

Zranenia: Jesse Winchester (otras mozgu), Brad Stuart (chrbát), Reto Berra (kondičný pobyt v AHL), Jonathan Ericsson (dolná časť tela), Darren Helm (choroba), Johan Franzen (otras mozgu), Drew Miller (koleno)

Hráči vo forme: Časy, keď za Red Wings valcovali zápas čo zápas Zetterberg s Datsyukom sú preč. Určite sa gólom nepresadí dlhodobo a vážne zranený Franzen, ktorému to často proti Coloradu vychádzalo. Detroit má nového hrdinu - brankára Mrázeka, ktorý si pýta nomináciu na Vezinovu trofej. Je najväčším dôvodom, prečo je jeho tím stále v boji o play-off. Za Colorado sa v poslednej dobre najviac ukazuje Jarome Iginla, ktorý nazbieral v piatich zápasoch šesť bodov za tri góly a tri asistencie.

Sumár: Colorado vyhralo štyri z posledných piatich zápasov, Detroit iba jeden, keď zdolal Columbus po nájazdoch. Veľkou oporou Red Wings je brankár Mrázek, veľký pozor si treba dávať na mladé pušky typu Larkin, Tatar a Nyqvist. Colorado snáď nepodľahne tlaku obrovského publika, ako domáci Boston počas Winter Classic a nakoniec zvíťazí.

Kto dnes vyhrá?
Colorado
Detroit
Colorado po OT/SO
Detroit po OT/SO

Rudolf Sery, Slovakia, sery@eurolanche.com
27/02/2016 - 19:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."