Viac článkov o Global Series

Prekliate špeciálne zápasy

Prekliate špeciálne zápasyAvs majú nešťastný talent ako prehrať mimoriadne zápasy.

V druhej polovičke sezóne 2015/16 to nevyzeralo s Coloradom Avalanche a jeho účasťou v play-off dobre. Tak som si povedal, že nech aspoň vyjdú oba zápasy pod holým nebom - duel veteránov a stretnutie v rámci Stadium Series. Veteráni odohrali skvelý zápas a zaslúžene vyhrali. Ich mladší kolegovia to na ďalší deň nezvládli a nenávidenému rivalovi Detroit Red Wings podľahli. Prehrali gólom, ktorý padol presne 60 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Už vtedy som si hovoril, že takéto typy zápasov, ktoré sa už nemusia nikdy v budúcnosti opakovať, sa nemôžu predsa rozhodovať pár sekúnd pred koncom, alebo nejakou náhodnou stretlou. Dobre, možno ak by skórovalo Colorado, teda vlastne určite by som bol ticho. Ale veď ma chápete, o čo mi ide.

 

O rok a pol sme sa dočkali ďalšieho špeciálneho podujatia, ktorého sa Colorado Avalanche stalo súčasťou. Global Series nám náš obľúbený klub dotiahla priamo do Európy. Ďalší splnený sen. Asi nikto nepochyboval, že Avs uspejú aspoň v jednom z dvoch zápasov proti Ottawe Senators. Lenže realita bola proti. Oba duely sa skončili tesnými prehrami 3:4. Prvý dokonca v predĺžení, pričom Avs v oboch zápasoch niekoľkokrát dokopy viedli. Miestami však hrali tak chaoticky a opatrne, ako keby si pohadzovali horúci zemiak. 

 

Myslím si, že pomaly nám v hľadisku začínalo byť jasné, že ani druhý zápas sa neskončí ich výhrou. Aj keď sme ti priali viac ako čokoľvek iné. Veď na štadióne sedelo osem z 10 účastníkov poslednej Eurolanche Invasion IX vrátane mňa. My všetci sme videli na Invasion sedem zápasov a teda rovno sedem prehier. Ja som mal to šťastie, že Colorado na predošlých Invasion viackrát vyhralo. Zvyšná časť skupiny z Invasion IX bola však v Denveri po prvýkrát a dokopy s Global Series tak videla deväť prehier v rade. Dostanú sa vôbe ešte niekedy na zápas Avalanche a budú mať šancu tak vidieť svoju prvú výhru? Je to veľmi nespravodlivé…

 

Colorado ukázalo akoby sa podobných špeciálnych zápasov bálo. Aj pri Stadium Series, aj pri Global Series nehralo zle, ani priemerne, len spravilo zopár kľúčových chýb a od nervozity nedokázalo udrieť na súpera definitívne. Je to veľká škoda. Veľká, veľká… Dočkáme sa niekedy repete? Škoda, že nakúpené suveníry nám budú pripomínať prehry. Hokej je často nespravodlivý.

 

Aby som bol spravodlivý, rešpekt patrí víťazným tímom Colorada Avalanche z rokov 1996 a obzvlášť 2001, ktoré v týchto mimoriadne špeciálnych finálových zápasoch nezaváhali. Nech „aspoň“ toto zopakujú čím skôr!


David Puchovsky, Slovakia, eurolanche@eurolanche.com
13/11/2017 - 08:00

Discussion

NHL on Nov 11, 2017: "Eurolanche is the world's largest Colorado Avalanche fan club."